Hlavní navigace

Centralway vstoupilo do vydavatelství X Publishing

22. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investiční společnost Centralway Holding vstoupila akvizicí 34 procent do vydavatelství X Publishing, které vydává několik tištěných titulů (hudebních a lifestylových), jako XMAG, Street nebo Hype. Vstup Centralway do X Publishing otevírá nové možnosti pro naše současné aktivity, ale zároveň plánujeme nové společné projekty. Silnou pozici totiž máme u komunit, které jiná média neumí a ani nemají jak oslovovat. Trh s tištěnými médii se navíc mění a vstup Centralway by měl pomoci transformovat…

Investiční společnost Centralway Holding vstoupila akvizicí 34 procent do vydavatelství X Publishing, které vydává několik tištěných titulů (hudebních a lifestylových), jako XMAG, Street nebo Hype. Vstup Centralway do X Publishing otevírá nové možnosti pro naše současné aktivity, ale zároveň plánujeme nové společné projekty. Silnou pozici totiž máme u komunit, které jiná média neumí a ani nemají jak oslovovat. Trh s tištěnými médii se navíc mění a vstup Centralway by měl pomoci transformovat vydavatelství do poskytovatele obsahu pro internet nebo TV On Demand. Rádi bychom přišli s novými koncepty, tak jako tomu bylo v minulosti například s covermountem CD a DVD, říká v tiskové zprávě spolumajitel a jednatel X Publishing Dušan Gajdoštík.

Centralway Holding vyhledává firmy v rychle rostoucích odvětvích, do kterých investuje za účelem přístupu ke strategickým informacím a následnému zhodnocení investic. Na českém Internetu již vstoupila např. do projektů Jyxo.cz, Auto.cz (viz článek Auto.cz: velká rána vzešlá z malých poměrů) nebo Invia.cz (viz rozhovor Radek Stavinoha: Invia je na prodej, ale ne za každou cenu). Roli zástupce této společnosti Martina Saidlera při nedávném odkupu podílu portálu Seznam.cz také popisuje dnešní článek Američtí investoři se dostali do Seznamu a rozhlížejí se dál. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).