Hlavní navigace

Centrum bude spolupracovat se Skype

Aleš Miklík

Portál Centrum uzavřel podle dnešních Hospodářských novin dohodu o blíže neurčené spolupráci se známým poskytovatelem internetové telefonie Skype (jehož nabídku se všemi klady a zápory jsme na Lupě již podrobně rozebírali). PR manažer Centra Miroslav Čepický na dotaz Lupy spolupráci mezi oběma společnosti potvrdil, nicméně odmítl k ní uvést bližší informace. Ty prý Centrum bude moci předat veřejnosti až v následujících dnech.

Portál Centrum uzavřel podle dnešních Hospodářských novin dohodu o blíže neurčené spolupráci se známým poskytovatelem internetové telefonie Skype (jehož nabídku se všemi klady a zápory jsme na Lupě již podrobně rozebírali).

PR manažer Centra Miroslav Čepický na dotaz Lupy spolupráci mezi oběma společnosti potvrdil, nicméně odmítl k ní uvést bližší informace. Ty prý Centrum bude moci předat veřejnosti až v následujících dnech.

Spolupráce Centra s celosvětově silným poskytovatelem VoIP přichází krátce poté, co konkurenční Atlas oznámil alianci s ICQ, sítí pro instant messaging. ICQ však umožňuje také internetové volání, stejně jako Skype textovou komunikaci. 0ba programy nicméně těží hlavně ze svého původního zaměření (Skype jako VoIP a ICQ jako instantní textová komunikace).

Našli jste v článku chybu?
9. 10. 2006 16:18
Pro mě tedy ne. Já mám Jabbera v rámci svého účtu u Googlu a to mi úplně stačí :-)
10. 10. 2006 7:47
Ano, nemáme stejné všechny důvody (nemám přesudky vůči google), ale vadí mí že musím data posílat 4x přes oceán. Proto mam svůj Jabber účet na serveru Jabbim, přestože nemá výpadky, je profesionálně jištěná a má i vlastní služby (včetně odesílání SMS zdarma), a třeba ICQ transport, přiznávám hořce, že až vnikne české portálové řešení, velmi pravděpodobně migruji... A proč by to nemohl být centrum? Nebo si mám počkat až google uděla servery v Praze? ;o)