Hlavní navigace

Ceny připojení přes ISDN opět padají

5. 2. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tentokrát je "na vině" firma InWay, která prolomila další psychologickou hranici. Měsíční cena připojení k Internetu prostřednictvím ISDN se tak dostala do oblasti tříciferných čísel.

Skoro už se zdálo, že od chvíle, kdy SPT Telecom na Invexu 1998 šokoval s neuvěřitelnými 1189 korunami za ISDN připojení, je další cenová konkurence na tomto poli už vyloučena. Ano, trvalo celé tři měsíce, než tohle přesvědčení zase padlo. Instalační poplatek činí 1999,– Kč a měsíčně člověk zaplatí 999,– Kč za připojení jednoho počítače nebo 1492,– Kč za připojení celé sítě. ISDN se svou přenosovou rychlostí 64 kbps se tak pomalu stává konkurencí i pro dial-upy. ;)

IMHO nyní masovému rozšíření Internetu via ISDN již nebrání ceny za Internet, ale ISDN samotné. Zásadní vadou zatím je, že bohužel zdaleka ne každý si ISDN může pořídit, a to dokonce ani v případě, že je připojen přes digitální ústřednu. Další vadou na kráse jsou ceny za vlastní volání. Možná se ale stane zázrak, snížení cen vyburcuje zájemce o ISDN a ti při troše štěstí pohnou i Telecomem, který nainstaluje ISDN úplně všude, a aby byla idylka dokonalá, ještě zlevní impulsy, protože díky novým zakázkám realizuje větší výnosy z rozsahu… Aha, slyším, radši zase zpátky na zem. :(

Nabídka InWay platí od začátku února a má být součástí podpory „Března – měsíce Internetu“, na který se (jak vidno) někteří ISP připravují pro jistotu už s měsíčním předstihem. Uvidíme, jestli samotný březen přinese ještě další otřesy. I když při současných cenách by skutečným otřesem mohlo být už jen připojení zdarma. :) Ale pak už by vydělával jenom SPT Telecom.

Petr Tesařík

BRAND


Starší, související články a odkazy:

* Zlevněte ISDN aneb jak přesunout peníze od SPT k ISP
* Padající ceny ISDN podruhé
* Ceny ISDN padají jako hrušky na podzim. No jo, ale
* Co dělají ceny Internetu přes ISDN? Padají, padají…

* Ceník ISDN od InWay

Autor článku

Autor je spoluzakladatelem firmy Internet Info. V minulosti se zabýval testy poskytovatelů, v současné době studuje překladatelství a tlumočnictví na FFUK.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).