Hlavní navigace

Česká Digi TV překvapila, do nabídky zařadila první kanály ve vysokém rozlišení

19. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní operátor spouští nabídku prvních HD kanálů relativně krátce po tom, co rumunská média začala spekulovat o prodeji české pobočky do rukou nového vlastníka.

Digi TV jako poslední satelitní služba v České republice začala nabízet svým zákazníkům možnost sledování programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Na novinku upozornil operátor na svých webových stránkách. Největším lákadlem pro případné zájemce bude pravděpodobně Digi Sport 1 HD. Digi TV je v České republice jediným satelitním operátorem, který nabídne přenosy z anglické fotbalové Premier League. Právě ty jsou na Digi Sportu vysílány. Klientům Digi TV u nás by měl být nově dostupný i Digi Sport 2. Je pravděpodobné, že i tato stanice se v HD rozlišení v její nabídce časem objeví.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Deník Ziarului Financiar: Digi TV v Česku spadne do rukou Lama Energy

Dalšími stanicemi, které byly zařazeny do nabídky Digi TV jsou Eurosport HD, Eurosport 2 HD a National Geographic HD. V první fázi jde tedy zatím o čtyři programy ve vysokém rozlišení. Operátor však upozorňuje na to, že: Digi Czech Republic může kdykoliv změnit obsah programové nabídky bez předchozího upozornění. Digi TV doposud svým klientům nenabízela boxy pro příjem programů v HD kvalitě, i to už se však změnilo. Zákazník, který má o stanice s vysokým rozlišením zájem, si musí objednat boxy společnosti Kaon Media. Operátor však upozorňuje, že jejich skladové zásoby jsou omezené.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.