Hlavní navigace

ČNB přichází s aplikací České peníze i pro Android

Martin Vyleťal

Více než rok po zveřejnění mobilní aplikace pro iOS, která nabízí přehled všech současných českých platidel, představila Česká národní banka dnes i verzi pro operační systém Android.

Doba čtení: 1 minuta

Ode dneška je v Google Play zdarma ke stažení aplikace České peníze. Nabízí detailní snímky a popisy všech českých bankovek a mincí, včetně obrazového i textového průvodce ochrannými prvky

Uživatel si může obrázky bankovek a mincí zvětšovat, otáčet, prohlížet si vodotisky, soutiskové značky, metalizované proužky i barevná vlákna, která jsou vidět jen pod UV lampou nebo proti světlu. Efektní je využití akcelerometru: při naklánění přístroje se na virtuální bankovce objevují příslušné obrazce, jako bychom drželi v ruce bankovku papírovou a nechali na ni dopadat světlo pod měnícím se úhlem.

Aplikaci, která je k dispozici v české a anglické verzi, stejně jako před rokem představenou aplikaci České peníze pro iOS vyvinula firma Zentity. Ta v minulosti pro banku vypracovala strategii mobilní komunikace, ve které jí doporučila vyvinout aplikaci pro iOS, a posléze tuto aplikaci také sama vyvinula.

KL2018 Tip nominace

Aplikaci pro iOS si od loňského února stáhlo více než 11 tisíc uživatelů. Přitom měsíc od uvedení do AppStore zaznamenala přes čtyři tisíce stažení. 

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?