Hlavní navigace

ČNB přichází s aplikací České peníze i pro Android

26. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než rok po zveřejnění mobilní aplikace pro iOS, která nabízí přehled všech současných českých platidel, představila Česká národní banka dnes i verzi pro operační systém Android.

Ode dneška je v Google Play zdarma ke stažení aplikace České peníze. Nabízí detailní snímky a popisy všech českých bankovek a mincí, včetně obrazového i textového průvodce ochrannými prvky

Uživatel si může obrázky bankovek a mincí zvětšovat, otáčet, prohlížet si vodotisky, soutiskové značky, metalizované proužky i barevná vlákna, která jsou vidět jen pod UV lampou nebo proti světlu. Efektní je využití akcelerometru: při naklánění přístroje se na virtuální bankovce objevují příslušné obrazce, jako bychom drželi v ruce bankovku papírovou a nechali na ni dopadat světlo pod měnícím se úhlem.

Aplikaci, která je k dispozici v české a anglické verzi, stejně jako před rokem představenou aplikaci České peníze pro iOS vyvinula firma Zentity. Ta v minulosti pro banku vypracovala strategii mobilní komunikace, ve které jí doporučila vyvinout aplikaci pro iOS, a posléze tuto aplikaci také sama vyvinula.

MKT nástroje 2 tip

Aplikaci pro iOS si od loňského února stáhlo více než 11 tisíc uživatelů. Přitom měsíc od uvedení do AppStore zaznamenala přes čtyři tisíce stažení. 

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.