Hlavní navigace

Česká televize bude mít od ledna nový web. Podívejte se na něj už teď

30. 12. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
30. 12. 2010

UVNITŘ NÁHLEDY WEBŮ Veřejnoprávní ČT přijde od pondělka za svými diváky nejen s odpojovaným regionálním vysíláním na ČT 24, ale například také novými webovými stránkami. Serveru DigiZone.cz poskytla jejich náhledy právě Česká televize. Promění se především hlavní stránka na adrese www.ceskatele­vize.cz, sekce iVysílání, tedy internetový archiv ČT, a nově vzniknou weby kanálů ČT 1 a ČT 2.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nové Studio 6 s unikátní dotykovou plasmou se představilo divákům ČT 24

Velká fotka na hlavní stránce ČT nebude statická, ale budou se zde točit nejdůležitější pořady dne ČT 1 a ČT 2 a hlavní událost na ČT 24 a na ČT4 (hlavní sportovní pořad nebo přenos). Bude to forma upoutávky na televizní program i web daného programu. Nad takzvaným carusselem je na čtyřech tlačítkách možnost jít na weby jednotlivých programů ČT, a pak známé rozcestníky na program ČT, Lidé ČT, Pořady A až Z a tak dále, řekl DigiZone.cz ředitel sekce Nová média Milan Fridrich.

ČTĚTE TAKÉ: Novinky ČT 24 od ledna: Highlight, Turbulence, Hranice dokořán a další

Pod tím vším bude ve čtyřech obrazovkách k vidění aktuální pořad, který právě běží v televizi a bude si ho možné také pustit. Tento krok přesměruje uživatele do sekce iVysílání. To bude nově „vypíchnuté“ a divák v nich nalezne tři rubriky, které mají přitáhnout pozornost na tipy osobností a nejsledovanější pořady. Dále si bude možné iVysílání přizpůsobit dle svých potřeb v zarážce Moje pořady. Na domovské stránce najde uživatel okamžitě také rubriky Zprávy, Sport, Regiony a Počasí. Tohle je silná stránka ČT, dodal Fridrich.

K TÉMATU: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

BRAND23 Workshop

Sekce iVysílání, která projde velice důležitou změnou – přechodem na formát H.264 – bude spuštěna až v průběhu měsíce. Česká televize nechce tento krok zbytečně uspěchat Do MPEG-4 bude převeden také stávající archiv. Ten podle Fridricha obsahuje přes 1378 dnů, tedy téměř čtyři roky videa. Počítá se s tím, že budou dostupná také ve vysoké kvalitě obrazu (HDTV) prostřednictvím Flash Playeru. Plánujeme podporu pro větší množinu koncových zařízení přes aplikace jak pro různé televizory, tak tablety a telefony iPhone, Android a tak dále. Na všem tomto se už pracuje a v příštím roce bude iVysílání dostupné všude, kde to technické možnosti dovolí, netají se smělými plány Fridrich.

Nové webové stránky České televize si můžete prohlédnout v této fotogalerii.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).