Hlavní navigace

Česká televize bude mít pátý program, ale pouze na internetu

16. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 7. 2010

Speciální vysílání pátého programu, které bude určeno pouze pro internet, plánuje spustit v horizontu dvou let Česká televize. Na Rádiu Česko to řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Ten by měl podle jeho představy sdružovat čtyři programy, respektive jejich internetové aplikace, a nabízet obsah, který není v klasickém vysílání dostupný.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček jmenoval ředitele jednotlivých programů ČT. S čím přicházejí?

Jednotlivé okruhy České televize by pak měly dle slov Fridricha dostat také své portály. Webové stránky by tak měla nejen Čtyřiadvacítka a v rámci ní také Čtyřka, ale i Jednička a Dvojka. Na internetu by se objevily například i sportovní přenosy, které se na obrazovku nevejdou. Tyto události by však mohly být zpoplatněny. ČT přikládá do budoucna novým médiím velkou důležitost, proto generální ředitel vytvořil stejnojmennou sekci, kterou bude vést právě Fridrich. Jeho zástupkyní by se měla stát dramaturgyně a moderátorka pořadu Hyde Park Pavlína Kvapilová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.