Hlavní navigace

Česká televize osud kanálu ČT 1 HD v multiplexu 4 řeší

5. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 3. 2012

Jednání o setrvání prvního programu České televize ve vysokém rozlišení (HDTV) v pozemním digitálním multiplexu 4 probíhají. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel veřejnoprávního média Rudolf Pop. Stanice je v současné době šířena v této síti pouze v experimentální podobě a de facto může tak být bez náhrady kdykoliv vyřazena. ČT za toto šíření stejně jako Nova nic neplatí.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT HD skončila, ať žije ČT 1 HD? A na fotbalové Euro v HD kvalitě zapomeňte

Novým provozovatelem multiplexu 4 se stala nedávno společnost Digital Broadcasting, která ho převzala od operátora Telefónica Czech Republic. Ten síť dlouhodobě nebudoval a působil s ní pouze ve třech lokalitách – v Praze, Brně a Ostravě. Digital Broadcasting naopak slibuje rychlou expanzi tohoto multiplexu. Během několika měsíců by se mělo pokrytí minimálně zdvojnásobit, což může přilákat nové vysílatele, pro které bude síť dobrou alternativou k nabídce Českých Radiokomunikací.

K TÉMATU: Vladimír Železný se vrací do hry. Koupil podíly v TV Pohoda a multiplexu 4

KL22_nominace

Naše jednání s novým provozovatelem probíhá, potvrdil Pop a dodal: Jsme ujištěni, že způsob provozu, to znamená, bezplatné šíření našeho signálu ze tří lokalit, prozatím trvá a další jednání jsou o tom, jak by další vztah s námi byl prozatím řešen. Budoucnost stanice spojenou s tím, jak se bude multiplex plnit, šéf techniky ČT potvrdil: Záleží na tom, jaké jsou jeho plány a jaký bude jeho rozvoj. Další strategie je taktéž předmětem našeho jednání. Jediným novým provozovatelem, který byl v této síti ohlášen, bude prozatím TV Pohoda, za kterou stojí Radim Pařízek. Ten multiplex 4 vlastní.

Rozhovor s technickým ředitelem České televize Rudolfem Popem o vysílání v HD kvalitě, chystaných novinkách ve zpravodajství a hlasitosti reklamy čtěte na DigiZone.cz už zítra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.