Hlavní navigace

Česká televize otevírá vlastní internetovou videopůjčovnu

17. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize následuje konkurenční televizi Nova nebo portál Seznam a otevírá vlastní internetovou půjčovnu filmů, které si zákazníci mohou za poplatek stáhnout na svůj pevný disk a rovnou přehrát, aniž by museli vytáhnout paty z domu. Půjčovna videopujcovnact.cz tak doplňuje bohatý a volně přístupný archiv pořadů, živé vysílání zpravodajského kanálu nebo fotbalové přenosy. Česká televize si tedy evidentně s online videem tyká.

Česká televize následuje konkurenční televizi Nova nebo portál Seznam a otevírá vlastní internetovou půjčovnu filmů, které si zákazníci mohou za poplatek stáhnout na svůj pevný disk a rovnou přehrát, aniž by museli vytáhnout paty z domu. Půjčovna videopujcovnac­t.cz tak doplňuje bohatý a volně přístupný archiv pořadů, živé vysílání zpravodajského kanálu nebo fotbalové přenosy. Česká televize si tedy evidentně s online videem tyká.

cif - debata 2

Nabídka filmů k zapůjčení je ovšem bohužel poměrně úzká a třeba hollywoodské velkofilmy byste v ní hledali marně. Česká televize totiž ve své internetové půjčovně nabízí pouze vlastní tvorbu nebo filmy, na kterých se producentsky podílela.

Titul si můžete zapůjčit na 72 hodin. Základní cena u filmů je 39 korun. Seriály a dokumenty lze půjčovat jen po balících čítajících pět kusů. Platba na virtuální účet, ze kterého se divákům peníze za zakoupené licence odečítají, může probíhat buď platební kartou, prémiovou SMS nebo bankovním převodem. Pro stažení je třeba program Video Download Manager, který je k dispozici pouze pro Windows. Vůbec celá služba je vázána na Windows a to i kvůli DRM a formátu Windows Media Video. Jen připomínám, že britská veřejnoprávní BBC právě kvůli podobnému případu měla problémy a čelila řadě protestů. (DigiZone.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).