Hlavní navigace

Česká televize počítá s dalšími investicemi do HD. Kanál ČT 2 v něm zatím vysílat nebude

Lukáš Polák

Cílem modernizace vysílací techniky je, aby nové technologie byly dostupné v rámci celého vysílacího řetězce. Pro HD by tedy měla být připravená střihová pracoviště i všechny kamery.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize počítá s tím, že do budoucna bude vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) nejen z virtuálního Studia 8, ze kterého jsou mimo jiné odbavovány hlavní zpravodajská relace Události nebo publicistický magazín 168 hodin, ale HD technologiemi budou disponovat i týmy, které do těchto pořadů budou dodávat příspěvky. V dnešním on-line chatu na webu České televize to na dotaz jednoho z našich čtenářů nepřímo potvrdil technický ředitel veřejnoprávního média Rudolf Pop.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 3 se rozšířil o HD kanály České televize a dočkal se i překvapení

V rámci modernizace technologie ve zpravodajském objektu bylo virtuální studio SK8 převedeno do HD technologie, slouží především pro výrobu Událostí, některých magazínových a sportovních pořadů. V současné době probíhá obměna HD technologie i v dalších složkách (kamery, střihová zařízení a tak dále) tak, aby mohla být zajištěna HD výroba v celém řetězci, uvedl Pop, který taktéž konstatoval, že v nejbližší době nebude do HD převeden kanál ČT 2, přesto, že nativního obsahu by pro toto vysílání měl dostatek.

Našli jste v článku chybu?