Hlavní navigace

Česká televize počítá s tím, že ji nové studio v Brně vyjde do 340 milionů korun

12. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Součástí studia, které mělo původně vyjít na šest set milionů, budou také prostory pro výrobu a vysílání pořadů. Objekt vyroste v brněnské části Líšeň na bývalých pozemcích Zetoru.

Nové studio České televize, které by mělo vyrůst na pozemcích v Brně – Líšni po společnosti Zetor, by mělo mít hodnotu do 340 milionů korun. Veřejnoprávní médium vyhlásilo tendr na jeho výstavbu. S odvoláním na Věstník veřejných zakázek o tom informuje agentura ČTK. Kromě realizace komplexu studií se tendr týká také prostor pro výrobu a vysílání pořadů. Výše tendru se nakonec snížila díky odsunu výstavby ateliéru, který má být později součástí studia.

Z ARCHIVU: ČT ruší šéfredaktory zpravodajství v Brně a Ostravě, nezapadají do nové koncepce

Výstavba nového studia zajistí naplnění potřeb zadavatele tím, že umožní efektivní výrobu pořadů a zároveň bude sloužit jako záložní vysílací centrum zadavatele, uvedla ČT v zakázce. Stavební práce se mají zahájit příští rok v květnu, jejich dokončení se předpokládá v září 2014. Hodnota zakázky měla původně činit podle ČTK šest set milionů korun, ale nakonec byla snížena, a to na na tři sta padesát až čtyři sta milionů korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).