Hlavní navigace

Česká televize spouští kanály ČT :D a ČT art. Poradíme, kde a jak je naladit

31. 8. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Stanice ČT :D (Déčko) potěší především dětské diváky, kteří se zároveň chtějí vzdělávat, ČT art bude cílit na náročnější publikum, jež nepohrdne ani filmy v originále.

Startují kanály Déčko a ČT art

31. srpen 2013 se zapíše do historie české digitalizace jako významný milník. Pro řadu lidí bohužel s dost nepříjemnou pachutí. Česká televize sice spouští na jedné programové pozici hned dva nové televizní kanály, problém je ale v tom, že se tak neděje v multiplexu 1, v němž už není místo, ale v Regionální síti 7, což většinou vyžaduje (vyžadovalo) instalaci nové antény, pokud tedy chcete přijímat signál těchto stanic pozemní cestou. Přehled vysílačů, z nichž budou nové stanice šířeny, najdete v tabulce níže. Řada diváků pak Českou televizi kritizuje, že signál Regionální sítě 7 nezachytí vůbec, přesto, že se o to snažili.

Naopak klienti kabelových a IPTV společností mají o starost méně. O zařazení těchto nabídek se postaraly samy firmy. Svým klientům je budou poskytovat i největší firmy tohoto typu u nás, například UPC Česká republice nebo Telefónica Czech Republic. To se signálem z družice to bude bohužel horší. Programy do své nabídky potvrdil zařadit pouze satelitní operátor Skylink. Digi TV ani freeSAT by UPC Direct (alespoň prozatím) s těmito kanály nepočítají. V případě, že jste například obyvateli panelových domů a Déčko ani Art nechytáte, nezbude vám nic jiného, než říct správci nemovitosti, aby sjednal nápravu.

Přehled vysílačů Regionální sítě 7. V tabulce ještě chybí vysílač Svitavy - Hřebečov (kanál 21), který je ve zkušebním provozu.
Autor: Český telekomunikační úřad (ČTÚ)

Přehled vysílačů Regionální sítě 7

Redakce: Čtěte vše, co vás zajímá, o Déčku

Redakce: Čtěte vše, co vás zajímá, o ČT art

Lukáš Polák: Déčko začne označovat pořady vhodné pro děti starší osmi let

Lukáš Polák: Start Déčka a ČT art stihnou i diváci na Svitavsku, testuje tu i multiplex s Novou HD

Lukáš Polák: Křížkovou se Svobodou doplní na ČT art Bílková, někdejší tvář pořadu Paskvil

Ředitel zpravodajství na Nově skončil

Televize Nova bude mít po roce a půl opět nového ředitele zpravodajství. Jeho dosavadní šéf Vladimír Mužík končí. Serveru DigiZone.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Nova k této skutečnosti vydala ve čtvrtek krátce před polednem také oficiální stanovisko. Sám Mužík nebyl na mobilním telefonu k zastižení. Ani jedna ze stran v tiskové zprávě neuvedla, co k odchodu dosavadního ředitele zpravodajství na Nově vedlo. Vladimírovi přejeme mnoho štěstí při jeho další práci. Vážím si práce, kterou odvedl při zavedení newsdesku, prodloužení stopáže Televizních novin a stabilizaci jejich výkonnosti, uvedl generální ředitel Novy Jan Andruško.

Nově přeju jen to nejlepší. Bylo pro mne velkou radostí a ctí zde pracovat, konstatoval stručně sám Mužík. Za odchodem dosavadního ředitele zpravodajství může stát pochopitelně nepřímo i avizované odvolání Adriana Sarbu z pozice prezidenta CME, která mimo jiné Novu vlastní. A jak hovořil Andruško o Vladimíru Mužíkovi v době jeho nástupu? Zpravodajství je pro nás jako lídra trhu jedním ze základních pilířů našeho vysílání. Proto mě velmi těší, že Vladimír přijal naši nabídku na vedení zpravodajských a publicistických týmů naší televize. Věřím, že nám Vladimír se svými rozsáhlými zkušenostmi z oblasti médií pomůže udržet vysokou kvalitu a sledovanost našeho zpravodajství.

Lukáš Polák: Vladimír Mužík skončil coby šéf zpravodajství na Nově. Televize byla k jeho odchodu stručná


Foto: archiv

Dnes již bývalý šéf zpravodajství na Nově Vladimír Mužík.

Slovak Sport bude vysílat v pražském DVB-T

Společnosti Prague Digital TV se podařilo získat dalšího zákazníka do svého zemského digitálního multiplexu označovaného jako Regionální síť 4. Balík programů by měla doplnit od 15. září stanice Slovak Sport, konkrétně její první kanál. Informaci o plánovaném vstupu do zemského vysílání přinesl dnes jako první server Sport.cz, podrobnosti prozradil redakci DigiZone.cz ředitel tematického kanálu Róbert Greguš. Uzavřeli jsme smlouvu s Leošem Pohlem (ostravský podnikatel, který za společností Prague Digital TV stojí, pozn. red.). V současné době stavíme trasu na Kavčí hory, konstatoval Greguš.

Podle generálního ředitele Slovak Sportu došlo k podpisu smlouvy na dobu neurčitou s možností vypovězení smlouvy. Podmínky však nechtěl Greguš specifikovat. O možnosti šířit signál prostřednictvím DVB-T v České republice promluvil šéf tematického kanálu poprvé v polovině tohoto měsíce. Máme rozjednáno s Českými Radiokomunikacemi (ČRa), že bychom od 1. října mohli vstoupit do DVB-T, naznačil tehdy Róbert Greguš. Slovak Sport podle něho zvažuje vícero možností. Šíření prostřednictvím multiplexu 3 by připadalo v úvahu ve chvíli, když by se stanice pustila do celoplošného šíření.

Lukáš Polák: Slovak Sport začne vysílat 15. září v pražské Regionální síti 4


Foto: archiv Slovak Sportu

Donedávna by tomu věřil stěží málokdo. Teď je vstup Slovak Sportu do DVB-T v Praze realitou.

Stručně

Tematický kanál Pohoda, který se zaměřuje na lifestyle a rockovou muziku, už několik dní vysílá krátký klip, v němž slibuje brzkou televizní revoluci. Podle stanice, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, by k ní mělo dojít konkrétně 2. září, tedy již po tomto víkendu. Bude se týkat programů Relax, Rebel a Retro Music TV.

Lukáš Polák: Radim Pařízek slibuje revoluci. Pohoda, Rebel a Retro budou pod jednou hlavičkou

Několik novinek si pro své diváky v souvislosti se vstupem do podzimní sezóny připravil tematický kanál ČT Sport. Ta první, která bude viditelná hned na první pohled, je změna vizuálu. Celková grafika ČT Sport se odráží od hesla stanice „Žijeme sportem“.

Lukáš Polák: ČT Sport od dnešního dne s novým vizuálem, studiem a pravidelným zpravodajstvím

Provozovatel satelitní služ­by Skylink, společnost M7 Group, uzavřela novou smlouvu s firmou Film Europe týkající se distribuce kanálů CS TV a Film Europe Channel. Z této skutečnosti budou těžit především zákazníci tohoto operátora. Film Europe Channel bude klientům nově dostupný v HD rozlišení.

Lukáš Polák: Skylink zařadí od úterý do nabídky Film Europe HD, CS kanály dá do nižších nabídek

Ukázka vizuálu tematického kanálu Film Europe.

Přibližně o rok a půl později, než bylo původně plánováno, spustila společnost Topfun Media, provozovatel online videopůjčovny Topfun, vlastní televizní kanál Topfun TV.

Lukáš Polák: Videopůjčovna Topfun spustila vlastní internetovou televizi, později než plánovala

Pouze dva ředitelé krajských studií Českého rozhlasu budou pokračovat ve svých funkcích i po 1. říjnu letošního roku. Shodou okolností jde o regiony, které už fungují podle nové strategie vedení rozhlasu, kdy jeden ředitel vede dvě krajská studia.

Jan Potůček: Velká čistka v regionech Českého rozhlasu: z deseti ředitelů obhájili funkci jen dva

Jan Potůček: Kdo jsou noví ředitelé krajských studií Českého rozhlasu?

Cloud23

Moderátorskou posilou lidové Šlágr TV se stala Zuzana Bubílková, která do loňského podzimu uváděla Politickou střelnici na TV Barrandov. Na nové stanici uvádí Písničky na přání.

Jan Potůček: Zuzana Bubílková je novou tváří Šlágr TV, pomohla jí k lepší sledovanosti

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).