Hlavní navigace

Česká televize zítra připomene 90 let od vzniku Československa

27. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 10. 2008

Česká republika si zítra připomene významný milník své historie. 28. října 1918, tedy přesně před devadesáti lety, vznikl samostatný Československý stát. Protože se jedná o výročí významné a letos navíc i kulaté, veřejnoprávní televize připravila na tento den řadu dokumentárních, zpravodajských a publicistických pořadů a přímých přenosů význačných událostí. Do vysílání budou zapojeny hned tři kanály, a to ČT1, ČT2ČT24. Například v 11:40 odvysílá ČT1 dokumentární film T. G. Masaryk a vznik ČSR, který připomene okolnosti, které vzniku republiky předcházely.

Martin Veselovský bude na ČT24 průvodcem speciálního pořadu s prostým názvem 90 let. Sejdou se v něm přední čeští historici a odborníci a budou diskutovat o postavení Česka v Evropě. Aktuální dění z probíhajících významných událostí přiblíží divákům v živém vysílání právě na svém zpravodajském kanálu. V 16:25 se mohou diváci těšit na ČT1 na film Noční jezdci, který vypráví o oblasti slovensko-polské hranice brzy po 1. světové válce. Významnému výročí se bude určitě ve svém vysílání věnovat i zpravodajská televize Z1, ta však o žádném speciálním vysílání na webu nehovoří.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.