Hlavní navigace

České HBO natočí třídílné drama o studentovi Janu Palachovi

20. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2012

Společnost HBO Česká republika, provozovatel filmových kanálů HBO a Cinemax a také producent vlastních dokumentů a seriálu Terapie, začne natáčet třídílné drama o studentovi Janu Palachovi. Ten svůj život tragicky ukončil 16. ledna 1969, když se upálil v horní části pražského Václavského náměstí na protest proti utlačování svobod československých občanů, které začalo po okupaci naší republiky armádami takzvané Varšavské smlouvy.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Seriál HBO Terapie bude pokračovat. Natáčet se má na podzim 2012

Drama, jehož scénář napsal Štěpán Hulík (1984), vznikne v režii renomované Agnieszky Holland. Producentem minisérie je společnost Nutprodukce. Se zařazením projektu do vysílání HBO se počítá v roce 2013, uvedla mluvčí HBO Česká republika Pavla Brožková. Režiserka Agnieszka Holland sice pochází z Polska, ale vystudovala pražskou FAMU a v současné době působí v USA. Holland je držitelkou řady prestižních uznání a festivalových cen. Natočila například dramata Bittere Ernte; Evropa, Evropa nebo tituly Julie a Jánošík: Pravdivá historie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.