Hlavní navigace

České MTV opět na obzoru

17. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 9. 2008

Již po X-té za posledních několik let se objevila informace, že Česko bude mít svou verzi MTV. Naposledy tuto skutečnost oživila neznámá společnost Mina Media, která získala letos v únoru licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na lokalizovanou verzi MTV Adria, tedy jeho chorvatskou mutaci. Firma však přestala s veřejností brzo komunikovat, a jak se zdá, v současné době se pravděpodobně nedá s realizací projektu počítat. Server časopisu Marketing&Media však přišel včera z informací, že MTV by mělo být pro tentokrát dalším tematickým kanálem společnosti CME.

Portál MaM.cz nikoho necituje, ale doslova uvádí: Majitel nejsledovanější české televize Nova, společnost CME, získala licenci od MTV Networks Europe k provozování hudebního kanálu MTV. Po Nova Cinema a Nova Sport bude MTV třetím tematickým kanálem Novy v České republice. Central European Media Enterprises (CME), vstoupila do MTV už v Rumunsku, a to loni v prosinci. Přesto, že licenci drží v současné době v ruce vlastník Novy, Novy Cinemy a Galaxie sport, budeme si muset na to, zda vůbec dojde k realizaci tohoto projektu opět počkat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.