Hlavní navigace

On-line videopůjčovny nabízí 6214 filmů, Netflix jich má 6272. Překryv je minimální

19. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Srovnání nabízí web Filmtoro.com, který podrobně zpracoval nabídku osmi placených internetových videopůjčoven v Česku i samotného Netflixu.

Příchod americké on-line videopůjčovny Netflix do České republiky, k němuž by mělo dojít nejpozději do konce příštího roku, je velmi očekávanou událostí, nebude ale možná tak revoluční, jak od ní někteří očekávají. Tvrdí to autor webu Filmtoro.com, který se právě na legální nabídku on-line filmů zaměřuje. Touto cestou je podle Tomáše Vyskočila v současné době k dispozici přibližně šest tisíc titulů, Netflix jich má k dispozici přibližně stejné množství. Filmy jsou ale v nabídkách českých služeb rozesety mezi řadu provozovatelů. K dispozici mají zájemci například HBO GO, Voyo, Alza Media, MyPrime (UPC Horizon) a některé další.

K TÉMATU: Netflix v Česku? Bude to mít hodně těžké, shodují se jeho lokální konkurenti

Překryv mezi nabídkami českých on-line videopůjčoven a Netflixu tvoří podle Filmtoro.com 708 filmových a seriálových titulů, knihovny jsou tedy výrazně odlišné. Netflix nabízí kromě 6272 filmů také 380 seriálů, celkem tedy 6665 titulů. České videopůjčovny mají podle webu naprostou většinu filmů v SD kvalitě, z 6214 filmů je jich takto dostupných 4606, v HD verzi 2540. České znění má 2332 filmů nabízených v tuzemských VOD službách, anglické titulky 2874 a původní znění 4629 titulů. České titulky lze najít u 768 filmů, konstatuje Filmtoro.com v přehledné infografice.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Euro: Práva pro velkofilm Lída Baarová koupila v Česku videopůjčovna Netflix

Je možné u nás online najít rychle a jednoduše kvalitní filmy či seriály? Často se píše, že je to problém. Cílem tohoto webu je ukázat, že nabídka filmů online je také v České republice široká. Stačí jen do vyhledávání zadat český či původní název filmu, a hned zjistíte, zda se film nachází v osmi vybraných online videotékách. V průběžně aktualizované databázi najdete nejen základní informace o každém aktuálně dostupném filmu, ale také v jaké kvalitě či s jakou podporou si jej můžete vybrat. Kromě toho je k dispozici i komplexní porovnání českých online videopůjčoven podle různých parametrů, píše autor webu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).