Hlavní navigace

České Radiokomunikace aktualizovaly mapu páteřních vysílačů pro DVB-T

UVNITŘ MAPA – Operátor provozuje s výjimkou multiplexu 4 všechny celoplošné digitální televizní sítě v České republice. Technicky zajišťuje i DVB-T šíření programů České televize.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mapu, která obsahuje přehled hlavních (páteřních) vysílačů a významnějších kót, z nichž je šířen některý z terestrických digitálních televizních multiplexů Českých Radiokomunikací, aktualizoval operátor na svém webu. I návštěvník stránek neznalý problematiky tak získá okamžitý vhled do rozložení vysílačů na českém území. Nechybí tu pochopitelně stanoviště, jako jsou Praha-Žižkov, Praha-Cukrák, Liberec-Ještěd, Ústí nad Labem – Buková hora, Plzeň-Krašov, ale i moravské a slezské vysílače Kojál, Praděd, Hošťálkovice a další.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD

MMkrize lavy

České Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem vysílacích služeb na území naší republiky. Provozují multiplex 2, skrze společnost Czech Digital Group multiplex 3 a technicky zajišťují i chod multiplexu 1, jehož operátorem je Česká televize. Přibližně z pětapadesáti procent populace pokrývá DVB-T signálem republiku Regionální síť 8, která obsahuje programy Slovak Sport 2/TV Osem, Mňam TV, Óčko Expres, TV Noe a Sport 5. V Praze prostřednictvím operátora CDG zajišťují Radiokomunikace chod Regionální sítě 12.

Cra Mapa Vysilacich Siti Tv 2015 by Lukáš Lucky Polák