Hlavní navigace

České Radiokomunikace aktualizovaly mapu páteřních vysílačů pro DVB-T

24. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA – Operátor provozuje s výjimkou multiplexu 4 všechny celoplošné digitální televizní sítě v České republice. Technicky zajišťuje i DVB-T šíření programů České televize.

Mapu, která obsahuje přehled hlavních (páteřních) vysílačů a významnějších kót, z nichž je šířen některý z terestrických digitálních televizních multiplexů Českých Radiokomunikací, aktualizoval operátor na svém webu. I návštěvník stránek neznalý problematiky tak získá okamžitý vhled do rozložení vysílačů na českém území. Nechybí tu pochopitelně stanoviště, jako jsou Praha-Žižkov, Praha-Cukrák, Liberec-Ještěd, Ústí nad Labem – Buková hora, Plzeň-Krašov, ale i moravské a slezské vysílače Kojál, Praděd, Hošťálkovice a další.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace testují v DVB-T2 experimentu dvě verze ČT Sport HD

cif - debata 2

České Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem vysílacích služeb na území naší republiky. Provozují multiplex 2, skrze společnost Czech Digital Group multiplex 3 a technicky zajišťují i chod multiplexu 1, jehož operátorem je Česká televize. Přibližně z pětapadesáti procent populace pokrývá DVB-T signálem republiku Regionální síť 8, která obsahuje programy Slovak Sport 2/TV Osem, Mňam TV, Óčko Expres, TV Noe a Sport 5. V Praze prostřednictvím operátora CDG zajišťují Radiokomunikace chod Regionální sítě 12.

Cra Mapa Vysilacich Siti Tv 2015 by Lukáš Lucky Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).