Hlavní navigace

České Radiokomunikace se zajímají o objekty mobilních operátorů

20. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační operátor nezajišťuje vysílací služby pouze pro televizní a rozhlasové stanice. V areálu Žižkovské věže provozuje mimo jiné i vlastní datové centrum.

O vysílací věže mobilních operátorů projevily zájem České Radiokomunikace. Pro ekonomický deník E15 to uvedl generální ředitel telekomunikačního operátora Michal Čupa. Ten uvedl, že vysílací věže byly dříve pro mobilní operátory důležitým prvkem v konkurenčním boji, ale v současné době při kvalitním pokrytí už se z těchto objektů stává pouhá nákladová položka. Jak by operátor vysílací věže využil, to Čupa nenaznačil. České Radiokomunikace jsou však nejen operátorem rozhlasového a televizního vysílání, ale poskytují i datové služby apod. Cesta by se pravděpodobně ubírala tímto směrem.

BRANDstorming tip2

NEPŘEHLÉDNĚTE: České Radiokomunikace zahájily testy placené pozemní televize DVB-T2

Případné aktivity v tomto směru jsou předmětem debat, které nejsou jednoduché, protože ve hře jsou obrovské majetky, řekl deníku E15 šéf telekomunikačního operátora a dodal: Jsem přesvědčen, že myšlenka sama o sobě je dobrá, navíc ověřená ze světa, kde takových společností existuje mnoho. Podle ekonomického listu mobilní operátoři v současné době provozují přibližně patnáct tisíc mobilních vysílacích věží, případně míst s vysílačem (rooftopů). E15 uvádí, že v úvahu připadá i možnost, že by operátoři vytvořili společný podnik, kam by převedly svoji infrastrukturu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).