Hlavní navigace

České Radiokomunikace se zajímají o objekty mobilních operátorů

Lukáš Polák

Telekomunikační operátor nezajišťuje vysílací služby pouze pro televizní a rozhlasové stanice. V areálu Žižkovské věže provozuje mimo jiné i vlastní datové centrum.

Doba čtení: 1 minuta

O vysílací věže mobilních operátorů projevily zájem České Radiokomunikace. Pro ekonomický deník E15 to uvedl generální ředitel telekomunikačního operátora Michal Čupa. Ten uvedl, že vysílací věže byly dříve pro mobilní operátory důležitým prvkem v konkurenčním boji, ale v současné době při kvalitním pokrytí už se z těchto objektů stává pouhá nákladová položka. Jak by operátor vysílací věže využil, to Čupa nenaznačil. České Radiokomunikace jsou však nejen operátorem rozhlasového a televizního vysílání, ale poskytují i datové služby apod. Cesta by se pravděpodobně ubírala tímto směrem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: České Radiokomunikace zahájily testy placené pozemní televize DVB-T2

Případné aktivity v tomto směru jsou předmětem debat, které nejsou jednoduché, protože ve hře jsou obrovské majetky, řekl deníku E15 šéf telekomunikačního operátora a dodal: Jsem přesvědčen, že myšlenka sama o sobě je dobrá, navíc ověřená ze světa, kde takových společností existuje mnoho. Podle ekonomického listu mobilní operátoři v současné době provozují přibližně patnáct tisíc mobilních vysílacích věží, případně míst s vysílačem (rooftopů). E15 uvádí, že v úvahu připadá i možnost, že by operátoři vytvořili společný podnik, kam by převedly svoji infrastrukturu.

Našli jste v článku chybu?