Hlavní navigace

Český rozhlas by měl být příští rok v zisku 67 milionů

17. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2009

Český rozhlas by měl v příštím roce hospodařit se ziskem před zdaněním 67,5 milionu korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který na svém zasedání schválila Rada Českého rozhlasu. Informuje o tom agentura ČTK.

BRAND23 Workshop

Náklady ČRo by měly být v příštím roce 2,257 miliardy korun a výnosy 2,324 miliardy Kč. Rozpočet nepočítá s růstem mezd či benefitů zaměstnanců ani s nárůstem výdajů na program, a vychází tak z rozpočtu letošního. Rozpočet počítá také s úspornými opatřeními, která by měl přijmout současný generální ředitel Richard Medek v průběhu příštího roku. Ten je nyní práceneschopný a v plné míře jej zastupuje Peter Duhan.

Současný generální ředitel s úspornými kroky počítá od svého zvolení do funkce. Hodlá například ušetřit na testování celoplošného digitálního vysílání v příštích šesti letech zhruba 340 milionů korun. Start digitálního vysílání v systému T-DAB chce pozdržet a peníze věnovat například na vybudování stanice mluveného slova. Plánuje také snížit počet zaměstnanců zhruba o desetinu a zjednodušit organizační strukturu, dodává agentura ČTK.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).