Hlavní navigace

Český rozhlas chce oslovit neplatiče koncesionářského poplatku, bude jich 90 tisíc

15. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Pokračujeme v krocích vůči neplatičům tak, jak jsme si je pro letošní rok naplánovali,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu Ladislav Musil.

Český rozhlas se připravuje na zaslání další vlny dopisů, které obdrží neplatiči koncesionářského poplatku. Půjde konkrétně o ty domácnosti, které hradí každý měsíc poplatek za televizi, nejsou ale přihlášeni právě k pravidelné dávce pro veřejnoprávní médium z pražské Vinohradské ulice. Podle Českého rozhlasu by mělo jít o devadesát tisíc domácností, což je méně, než tomu bylo loni. Tehdy chtělo médium oslovit prostřednictvím SIPA České pošty přes 200 tisíc koncesionářů.

ICTZ23

K TÉMATU: Český rozhlas osloví prostřednictvím SIPA neplatiče. Bude jich přes 200 tisíc

Pokračujeme v krocích vůči neplatičům tak, jak jsme si je pro letošní rok naplánovali. Povinnost většiny poplatníků televizního poplatku platit též rozhlasový poplatek je jednoznačná. Pokud má Český rozhlas v době zvyšujících se nákladů na provoz vystačit s příjmy, které mu určuje legislativa, pak nemůžeme být benevolentní, uvedl při této příležitosti náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu Ladislav Musil. Bližší informace o koncesionářském poplatku pro toto veřejnoprávní médium přináší stránka www.rozhlasovypoplatek.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.