Hlavní navigace

Český rozhlas může ovlivnit rozhodování RRTV o přejmenování české BBC

Lagardere Active ČR chce přejmenovat české vysílání BBC na Rádio Zet, připravuje se i na rozšíření tohoto programu až na 12 hodin denně
Jan Potůček 25. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přejmenování českého vysílání BBC na Rádio Zet tak, jak jej požaduje jeho nový vlastník Lagardere Active ČR, nemusí projít tak hladce. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) schválila žádost Českého rozhlasu, aby se stal účastníkem řízení v této věci. Veřejnoprávní rozhlas, který na vlnách BBC šířil do konce února svoje zpravodajské Rádio Česko a loni se marně pokusil ve spolupráci s tehdejším provozovatelem české BBC navýšit prostor pro vysílání v češtině z šesti na dvanáct hodin denně, tak bude moci rozhodování zkomplikovat.

EBF20-tip-temata

ROZHOVOR: Michel Fleischmann: Český rozhlas Plus by klidně mohl vysílat na frekvencích BBC

“Rada přijala usnesení, že Český rozhlas je účastníkem řízení ve věci žádosti provozovatele BBC Radiocom (Praha) s. r. o. o souhlas se změnami skutečností uvedených v žádosti o licenci,” píše RRTV v tiskové zprávě ze svého aktuálního zasedání. Rádio Zet má podle prezidenta Lagardere Active ČR Michela Fleischmanna ambici zaplnit uvolněný prostor pro čistě zpravodajské rádio v České republice. Firma se ale nebrání ani spolupráci s Českým rozhlasem a je ochotna mu za úplatu poskytnout prostor pro vysílání jeho stanice mluveného slova ČRo Plus. Právě tu chtěl veřejnoprávní rozhlas šířit na vlnách BBC.