Hlavní navigace

Český rozhlas spustil „nejmodernější přehrávač rádií na českém webu“

1. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 11. 2011

UVNITŘ NÁHLED Nejmodernější přehrávač rádií na českém internetu spustil podle vlastních slov veřejnoprávní Český rozhlas. Nová verze internetového rádia ČRo je dokonalejší než standardní rádia. Na žádném běžném rádiu zatím nemůžete přepínat mezi živým vysíláním a poslechem pořadů z audio archivu ČRo, které se vysílaly třeba před sedmi lety, vysvětluje ředitel Odboru Nová média Českého rozhlasu Alexandr Pícha.

K TÉMATU: Všechny stanice Českého rozhlasu již lze naladit na iPhone i přes Android

Nový přehrávač funguje na adrese http://prehra­vac.rozhlas.cz, ale dá se k němu dostat i z hlavní stránky Českého rozhlasu kliknutím na odkaz živého poslechu vybrané stanice nebo prostřednictvím služby iRadio. V dispozici je živé vysílání všech celoplošných, regionálních, speciálních i čistě internetových stanic ČRo a 270 tisíc pořadů a záznamů veřejnoprávního rozhlasu v archivu za posledních devět let.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas má novou verzi všech svých webů pro mobilní telefony

Zároveň lze pro poslech zvolit nejširší paletu formátů ze všech českých rádií: od datově nejúspornějších po kvalitní WMA a MP3. Zvolený formát si přehrávač pamatuje i při přeladění na jinou stanici. Z přehrávače se dostanete i na stránku, která nabízí poslech v dalších formátech OGG, AAC, upozorňuje ČRo. Nejkomplexnější ze všech českých rádií jsou i podrobné informace o právě vysílaném a následujícím pořadu.

KL22 hlasovani

Podoba nového internetového přehrávače Českého rozhlasu (Foto: Český rozhlas)

Přehrávač rovněž ukazuje právě moderující moderátory několika stanic. Lze se z něj přímo dostat na web s celou programovou nabídkou Českého rozhlasu na další týden nebo na weby všech stanic ČRo, doplňuje rozhlas. Novou verzi přehrávače vyvinuli programátoři Odboru Nová média Českého rozhlasu bez jakýchkoliv externích nákladů a také jeho design navrhl webový grafik ČRo. Rozhlas jej chce v budoucnu nadále zdokonalovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.