Hlavní navigace

Český spolumajitel Primy po prodeji CDG a CS Linku odchází i ze Slovenska

16. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
16. 2. 2011

Mediální skupina GES, které patří poloviční podíl v televizi Prima a donedávna ovládala i satelitní službu CS Link a společnost Czech Digital Group (CDG), provozovatele celoplošné zemské digitální sítě 3, se stahuje ze Slovenska. GES prodal podíly v tamní síti rádií Hey a také v regionálním Rádiu Zet v Žilině. Informovala o tom slovenská Rada pro vysílání a retransmisi, podle níž stoprocentní podíl v Rádiu Zet získal Miroslav Staněk z Martina.

K TÉMATU: Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Skupina GES podnikatele Ivana Zacha se postupně zbavuje všech aktivit v oblasti médií. V minulosti jí například patřilo i vydavatelství časopisu Mladý svět a Recepty prima nápadů (vydávání Mladého světa zastavila a Recepty prima nápadů prodala vydavatelství SEND). Společnost CDG, která provozuje celoplošný pozemní multiplex 3, v němž původně měla vysílat Prima a její tematické kanály, prodal GES loni v prosinci Českým Radiokomunikacím.

ČTĚTE TAKÉ: Potvrzeno! České Radiokomunikace kupují provozovatele multiplexu 3

Před týdnem se navíc GES zbavil stoprocentního podílu ve společnosti Media Vision, která provozuje v České republice a na Slovensku satelitní službu CS Link s téměř půl milionem zákazníků. Odkoupila ji lucemburská skupina M7 Group. Začátkem měsíce pak slovenská společnost Towercom, hlavní provozovatel televizních a rozhlasových vysílačů, vypnula vysílání slovenského Rádia Hey, které dlužilo peníze za šíření signálu. GES toto rádio prodal loni v prosinci za symbolické jedno euro a řada zaměstnanců dodnes nedostala několik výplat.

NAPSALI JSME: Spolumajitel Primy se zbavil podílu v satelitní platformě CS Link

GES si zatím drží podíly v českých rádiích Hey a také v televizi Prima. O prodeji jeho podílu v Primě se ale poslední měsíce intenzivně spekuluje. Generální ředitel Primy Marek Singer sice na tiskové konferenci k jarnímu schématu 1. února přímo vyloučil, že by se chystal prodej části Primy, zájem o něj ale údajně projevila skupina J&T, která nedávno ukončila vysílání zpravodajské televize Z1 a na Slovensku jí patří druhá nejsledovanější televize Joj.

cif 24 - early cena - média

K VĚCI: Zpravodajská televize Z1 končí, skupina J&T ji odmítá dál dotovat

Právě s Jojkou Prima intenzivně spolupracuje na několika televizních projektech. Loni na podzim to byla kuchařská show Čápi s mákem, která se na obrazovky obou televizí vrátí letos na jaře, na podzim pak talentová soutěž Česko Slovensko má talent. Od 6. března budou obě televize vysílat společnou česko-slovenskou soutěž Šéfka s Norou Mojsejovou v hlavní roli. Předkupní právo na podíl skupiny GES v Primě má však švédská skupina MTG, která vlastní druhou polovinu Primy a má na televizi fakticky největší vliv.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).