Hlavní navigace

Čeští abonenti nejsou pro satelitní Digi TV důležití

14. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 10. 2009

Pro rumunskou satelitní platformu Digi TV není český trh příliš důležitý, spíše naopak. Společnost RCS&RDS, její provozovatel, nemá v tuzemsku vůbec zastoupení, nekomunikuje ani s novináři. Tento fakt je však nejvíce možné zaznamenat z obchodní politiky Digi TV, která na české abonenty, lidově řečeno, kašle. V poslední době došlo ke spuštění mnoha kanálů, v nabídce platformy se jich však objevil pouze zlomek.

Cloud23

Celý tento proces začal v podstatě v loňském roce, kdy odstartovala komerční zpravodajská televize Z1. Ta se doposud v nabídce platformy neobjevila, stejně jako plnoformátová TV Barrandov nebo především na mladšího diváka zaměřena Prima Cool. V nabídce se naopak objevily stanice AXN Central Europe a Investigation Discovery (ID). Je však zapotřebí zmínit, že se jedná vždy o vyhovění nečeskému divákovi. První kanál obsahuje českou stopu pouze jako bonus a ID vysílá v originále s rumunskými titulky.

Tento fakt lze potvrdit i dalším tvrzením. Nedávno byl spuštěn nový transpondér (frekvence) Digi TV, ovšem první programy, které se zde objevily, byly opět určeny pro rumunský trh. Na uvedeném kmitočtu vysílá také slovenská Doma, sesterský kanál TV Nova, který byl do nabídky platformy zařazen v podstatě okamžitě, a to ještě v době testovacího provozu. Bude také zajímavé sledovat, zdali se u Digi TV objeví česko-slovenská verze hudebního kanálu MTV. Jak dala platforma najevo, divák z východu je pro ni důležitější než ten český a programy CME jsou v nabídce zastoupeny poměrně bohatě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).