Hlavní navigace

Čeští diváci se hybridního vysílání od polské TVN v příhraničí nedočkají. Vycouvala z něj

Polská komerční skupina TVN prozatím zmrazila plány na zavedení hybridního širokopásmového vysílání HbbTV v pozemních sítích i prostřednictvím kabelových a satelitních operátorů.
Lukáš Polák 8. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ačkoliv hybridní širokopásmové vysílání označované zkratkou HbbTV zažívá v posledních dvou letech velký boom, polská komerční skupina TVN, jejíž programy je možné díky přeshraničnímu příjmu možné sledovat i na omezeném území České republiky, se z něho rozhodla prozatím vycouvat. Informoval o tom server Wirtualnemedia.pl. Jako důvod k tomuto kroku uvedli zástupci mediální skupiny, že implementace standardu by se nevyplatila kvůli prozatím nízké penetraci přijímačů, které tento standard podporují.

MIF tip3

Z ARCHIVU: Polská TVN chce nabídnout v DVB-T hybridní vysílání HbbTV

Jak uvedl v dubnu pro Wirtualnemedia vedoucí oddělení technologií TVN Tomasz Berezowski, skupina si kladla za cíl vyzkoušet vytvořit stránky, které bude možná zobrazit na chytrých televizorech a přijímačích s podporou HbbTV a jak tyto služby následně fungují na jednotlivých modelech a značkách. TVN chtěla prostřednictvím hybridního vysílání umožnit přístup k portálům tvnmeteo.pl a tvn24.cz a také svému videopřehrávači TVN Player. Potenciál této služby bude záležet na tom, jak rychle se jí podaří získat dostatečné pokrytí, uvedl mluvčí TVN Karol Smoląg.