Hlavní navigace

Čeští TeskaLabs najali viceprezidenta, bezpečnost řešil i na ministerstvu

10. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: TeskaLabs
Jiří Kohout je novou posilou slibné české kyberbezpečnostní firmy TeskaLabs. Ta se připravuje na nové kolo investic.

Česká kyberbezpečností společnost TeskaLabs, která v minulosti prošla tuzemským akcelerátorem StartupYard a později také prestižním londýnským TechStars, najala viceprezidenta pro „application security“. Jiří Kohout předtím působil jako bezpečnostní architekt v Unicorn Systems a dříve také na ministerstvu spravedlnosti.

V Unicornu se Kohout mimo jiné zabýval penetračními bezpečnostními testy na systémech velkých bank a navrhoval bezpečnostní architekturu informačních systémů. Na ministerstvu spolupracoval i s Národním bezpečnostním úřadem na přípravě českého zákona o kybernetické bezpečnosti.

TeskaLabs se obklopují zajímavými lidmi. Na podzim loňského roku se členem poradního sboru (advisory board) stal spoluzakladatel Cognitive Security Michal Pěchouček, který nyní po akvizici jeho firmy Ciscem vede pražský výzkum. Bezpečnostní vývoj a výzkum Cisca v Praze se stále rozrůstá.

Příprava na další kolo peněz

TeskaLabs na podzim získala tak takzvanou pre-seed investici ve výši 337 tisíc eur. Účelem bylo zejména nabrat další lidi. Firma buduje vývojovou základnu ve vršovickém 4D Centru a zakladatel a šéf společnosti Aleš Teska v Londýně rozvíjí obchod.

Podnik se zároveň postupně připravuje na tradiční seed kolo investic. „Kolo chceme otevřít s cílem získat jeden až dva miliony eur v kombinaci od českých, londýnských a amerických investorů,“ řekl mi už dříve Teska.

Tipy C

Teska v minulosti pracoval v DHL a po zkušenostech z enterprise prostředí přišel s technologií SeaCat. Ta umožňuje vložit malou část kódu do mobilních aplikací a ty pak tunelem propojit s firemním IT prostředím. Společnost se nyní hodně soustředí i na bezpečnostní platformu kolem internetu věcí. Daří se jí navazovat vztahy například s automobilkami. Mezi klienty firmy patří i „významný telekomunikační operátor“.

TeskaLabs zároveň připravují koncept nazvaný Cyber Security Challenges. Přístup prý firma okoukala u Googlu a chce vypisovat soutěže (i placené) na řešení různých typů bezpečnostních záležitostí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).