Hlavní navigace

Na podzim čekejte virtuála „ČEZmobile“, svou nabídku však zatím neprozrazuje

Energetická společnost ČEZ se pustí na pole mobilní telefonie, kde ostatně působí už léta, ale dosud neveřejně. Bude „plnohodnotným virtuálem“ v síti Telefóniky.
Marek Janouš
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářské noviny přinesly zprávu, že ČEZ a Telefónica už podepsaly smlouvu o tom, že se ČEZ stane virtuálním operátorem v síti Telefóniky. ČEZ k tomu Lupě sdělil, že bude „plnohodnotným virtuálním operátorem“, který si bude moci „definovat vlastní nabídku“, a nikoli tedy jen „přeprodávat hotové produkty“. S Telefónikou má velkoobchodní smlouvu o poskytování služeb mobilní sítě. Sám si bude řešit účtování poskytovaných služeb, podporu, pohledávky, …

Oproti tomu Tesco Mobile je společným podnikem Tesca a Telefóniky a Bleskmobil je značkovým přeprodejcem služeb Telefóniky.

Už v dubnu se proslechlo, že v ČEZ uvažují o tom, že budou nabízet mobilní služby. Společnost ČEZ ICT Services je ostatně poskytuje už po řadu let, ale neveřejně, a to například zaměstnancům ČEZ. Činí to kolem sto dvaceti tisíc SIM.

Společnost tím získala cennou zkušenost, na kterou naváže, a to patrně bez velkých dodatečných nákladů. Nabídka pro veřejnost však bude oddělená od služeb pro zaměstnance.

ČEZ chce oslovit širokou veřejnost a využít přitom toho, že má v ČR asi 3,5 milionu zákazníků. Nechystá se cílit na větší podniky, v kterémžto segmentu je těžké dosáhnout ještě nějakého zisku.

Začátkem měsíce napsaly CNews o v dubnu zabraných doménách cez-mobil.czcez-mobile.cz, a také o přihláškách ochranných známek a příslušných grafických návrhů. Patrně bude služba nabízena jako „ČEZmobile“.

MM_influenceri Pavelcova

OD ČTÚ si dal ČEZ přidělit rozsah jednoho sta tisíc čísel s předčíslím 705 (od 705 000 000 po 705 099 999). To může řádově napovědět o tom, kolik ČEZ doufá, že v první fázi získá zákazníků.

ČEZmobile přijde na trh na podzim. Podrobnosti o možné cenové nabídce zatím společnost neprozrazuje — s odkazem na to, že nabídka ještě není dokončena.