Hlavní navigace

Chrome nejpoužívanější nebylo, Microsoft upozorňuje na to, že číslům od StatCounter se nedá věřit

Daniel Dočekal

Válka prohlížečů o nejrozšířenější a nejpoužívanější prohlížeč je v plném proudu. Byla to společnost StatCounter, která přišla s tvrzením, že se Chrome stal nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Samozřejmě, jak už Lupa.cz naznačila, má to skutečně nějaké to „ale“. A jakkoliv to vypadalo, že jediné ale je v „víkendovém brouzdání“, není tomu tak. Tedy pokud vezmete v potaz reakci Microsoftu, který upozorňuje, že metodika společnosti StatCounter je chybná a nelze jí tedy věřit. Jedním z hlavních…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Válka prohlížečů o nejrozšířenější a nejpoužívanější prohlížeč je v plném proudu. Byla to společnost StatCounter, která přišla s tvrzením, že se Chrome stal nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Samozřejmě, jak už Lupa.cz naznačila, má to skutečně nějaké to „ale“. A jakkoliv to vypadalo, že jediné ale je v „víkendovém brouzdání“, není tomu tak. Tedy pokud vezmete v potaz reakci Microsoftu, který upozorňuje, že metodika společnosti StatCounter je chybná a nelze jí tedy věřit. Jedním z hlavních důvodů je prý to, že Chrome otevírá „neviditelné záložky“ a nahrává („přednahrává“) do nich obsah, který ale uživatel vůbec nemusí využít.

Microsoft doporučuje konkurenční analytickou společnost NetApplications, který prý tato „přednahrávaná“ čísla ze statistik odstraňuje. A má tedy přesnější výsledky. NetApplications prý navíc měří lépe i v tom, že měří „skutečné uživatele“, nikoliv pouze shlédnutí stránek.