Hlavní navigace

Chrome nejpoužívanější nebylo, Microsoft upozorňuje na to, že číslům od StatCounter se nedá věřit

Daniel Dočekal

Válka prohlížečů o nejrozšířenější a nejpoužívanější prohlížeč je v plném proudu. Byla to společnost StatCounter, která přišla s tvrzením, že se Chrome stal nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Samozřejmě, jak už Lupa.cz naznačila, má to skutečně nějaké to „ale“. A jakkoliv to vypadalo, že jediné ale je v „víkendovém brouzdání“, není tomu tak. Tedy pokud vezmete v potaz reakci Microsoftu, který upozorňuje, že metodika společnosti StatCounter je chybná a nelze jí tedy věřit. Jedním z hlavních…

Válka prohlížečů o nejrozšířenější a nejpoužívanější prohlížeč je v plném proudu. Byla to společnost StatCounter, která přišla s tvrzením, že se Chrome stal nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Samozřejmě, jak už Lupa.cz naznačila, má to skutečně nějaké to „ale“. A jakkoliv to vypadalo, že jediné ale je v „víkendovém brouzdání“, není tomu tak. Tedy pokud vezmete v potaz reakci Microsoftu, který upozorňuje, že metodika společnosti StatCounter je chybná a nelze jí tedy věřit. Jedním z hlavních důvodů je prý to, že Chrome otevírá „neviditelné záložky“ a nahrává („přednahrává“) do nich obsah, který ale uživatel vůbec nemusí využít.

Microsoft doporučuje konkurenční analytickou společnost NetApplications, který prý tato „přednahrávaná“ čísla ze statistik odstraňuje. A má tedy přesnější výsledky. NetApplications prý navíc měří lépe i v tom, že měří „skutečné uživatele“, nikoliv pouze shlédnutí stránek. 

Našli jste v článku chybu?
22. 3. 2012 19:03
Jirka (neregistrovaný)

On statcounter to dělá chybně, to je fakt. Netapplications to dělá ovšem stejně blbě jako statcounter, ovšem z jiného úhlu. Jinými slovy Netapplications říkají, že dělají zaručeně přesné celosvětové statistiky. Tak tomu nikdy není a nikdy nebylo, u žádné společnosti, prostě nemůže, protože národní statistky jsou a budou vždy jiné a průměr je v tomto případě nic neříkající veličina i když by to Netapplications měli přesně. Ale oni navíc nemají. Pamatuji jak jednou vydali prohlášení, že "změnili m…

23. 3. 2012 8:44

Bookmarks (oblíbené) si zcela určitě nepřednačítá :) Přednačítá si stránky a dává si je do "neviditelných" záložek (tabs). Tab se už hodně dlouho překládá jako záložka. A vcelku i tak vypadá.