Hlavní navigace

Chystané Rádio Dálnice vyvolává rozporuplné reakce

23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 2. 2010

Chystaná první čistě dopravní rozhlasová stánice u nás s názvem Rádio Dálnice, která má odstartovat v dubnu, vyvolává nejen kladné, ale také opačné reakce. Zatímco většina médií v poslední době o tomto projektu psala pouze obecně a informativně, servery iDNES.cz a Lidovky.cz se pustily také do kritiky, a to nejen proto, že za projektem stojí úspěšný podnikatel Radim Pařízek.

Další rádio s mluveným dopravním zpravodajstvím nemůže přinést žádný významný efekt. Tomu snad nemohli uvěřit ani v radě pro vysílání, uvedl pro Lidové noviny Jan KolářČeskoslovenského DX klubu (CSDXC), který se věnuje příjmu rozhlasu a televize na všech vlnách. Rádio Dálnice vyvolává emoce zejména proto, že za ním stojí nejen samotný Pařízek, kterého mnozí podezřívají, že jeho již existující Rádio Čas překračuje povolené výkony, ale také proto, že chystaná stanice získala od RRTV na jediném zasedání rekordní počet kmitočtů.

cif-tip-téma-foto

Pokud by po intenzivním dopravním zpravodajství z dálnic byla skutečně poptávka, už dávno by je některá z existujících stanic nabídla, uvedl dále Kolář. Kritiku CSDXC však Pařízek neuznává. V minulosti jsem od zmíněného klubu zažil v naší branži spoustu výtek a většina z nich byla pod prahem smysluplnosti, konstatoval majitel Rádia Čas, který stojí také za chystanou digitální televizí TV Pohoda. CSDXC však dávají za pravdu i některé další subjekty, za Asociaci provozovatelů soukromého vysílání např. předseda Michal Zelenka.

GLOSA: Gratuluji ČTÚ, RRTV i panu Pařízkovi. Dálnice teď budou v pohodě

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.