Hlavní navigace

Cinemax připravuje HD vysílání pro Českou republiku

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 4. 2010

Program Cinemax se stane druhou stanicí společnosti HBO Česká republika, který bude šířen v HD kvalitě, tedy ve vysokém rozlišení obrazu. Vyplývá to z posledního zápisu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Firma v současné provozuje v HD rozlišení již stanici HBO HD. Cinemax HD bude fungovat na stejné bázi jako tento kanál. Filmy tedy budou šířeny v HD kvalitě a bude mít vlastní grafiku.

RRTV se seznámila s informací provozovatele HBO Česká republika, spol. s r. o., spis. zn. : 2008/227/zem/HBO, oznámenou dle § 21 odst. 2, zákona č. 231/2001 Sb., že program Cinemax bude též šířen v HD rozlišení (High Definition) a označen logem CINEMAX HD, uvádí poslední zápis RRTV. Vzhledem k datové náročnosti stanice se dá počítat s tím, že se objeví v kabelových a IPTV sítích a do budoucna pravděpodobně také na satelitu. Zařadit by ho mohly jak platformy Skylink tak i UPC Direct.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).