Hlavní navigace

Čínská televize CCTV-9 proniká na evropský trh, i do DVB-T

5. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 4. 2006

Čínský anglickojazyčný zpravodajský kanál CCTV-9 zahájil expanzi na evropské televizní trhy. V Itálii se dokonce objevil v pozemním digitálním multiplexu B, který provozuje veřejnoprávní televize RAI. Zařadil se tak vedle programů RAI Sport, RAI News 24, RAI Educational 1, RAI Doc a Sat 2000. Čínská stanice se v Itálii objevila poté, co RAI podepsala 19. ledna smlouvu o spolupráci s CCTV. Ta se týkala hlavně probíhajícího „Roku Itálie v Číně 2006“.

MM socky3

Čínská CCTV na oplátku chystá zařadit do svých šestnácti televizních programů pořady o Itálii. Kromě pozemního multiplexu B vysílá CCTV-9 také v satelitním paketu RAI na družici Hot Bird (nekódovaně). Koncem března CCTV podepsala kontrakt na šíření stanice CCTV-9 také s rumunskou kabelovou sítí RCS/RDS, která vykazuje na 300 tisíc klientů. Stanice dosud vysílala v několika menších rumunských kabelových sítích.

Očekává se, že CCTV-9 pronikne také do rumunské satelitní platformy Digi TV na družici Intelsat, kterou sleduje na 200 tisíc domácností. V České republice šíří CCTV-9 například kabelová společnost Karneval Media.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.