Hlavní navigace

Cisco, Intel a DT rozjíždí akcelerátor na podporu internetu věcí

3. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Startupy, které sázejí na rostoucí trend internetu věcí, mohou zkusit nový akcelerátor Challenge Up. Tři zakladatelé ho odstartovali na veletrhu MWC.

Inovace bez legrace. Ačkoliv Cisco nebo T-Mobile s podporou startupů v Evropě už začaly, teď se začínají spojovat. Nový akcelerační program Challenge Up má pomáhat inovativním firmám se vstupem na trh a mentoringem a vybrané projekty mohou získat i strategickou investici. 

„Do roku 2020 by mělo být připojeno k internetu 50 miliard věcí. To bychom si neměli nechat ujít a chceme pomáhat v rozvoji tohoto ekosystému,“ tvrdí viceprezident Cisca Mike Flannagan

Jeho firma už se po startupech ve střední Evropě poohlíží v rámci svého programu Entrepreneurs in Residence. Spolupracuje také s Pioneers – největším startupovým festivalem v regionu.

Dvanáctka vybraných startupů dostane šanci pracovat v už rozjetém korporátním akcelerátoru hub:raum, který provozuje Deutsche Telekom, a ve Vídni, kde zase operuje Cisco. 

„Hledáme samozřejmě projekty založené na IoT, ale oceníme i nápady pro využití dronů, robotů nebo možnosti využití nových technologií při automatizaci průmyslu,“ vysvětlil na tiskové konferenci Elias Drakopoulos z Deutsche Telekom.

Content tip EARLY

Do konce května by se měly uzavřít přihlášky a v červnu už se rozjede první kolo. Čtyřměsíční inkubační program by tak mohl už na podzim ukázat nové naděje. Přijaté startupy nedostávají automaticky žádné investice, ale ani neplatí za absolvování programu žádnými procenty podílu ve firmách, jak je tomu v klasických komerčních akcelerátorech. 

Pro tuzemské startupy by to mohlo být zajímavé i proto, že letos se zavírá pražská pobočka Wayry. Tu španělská Telefónica uzavřela poté, co ji opustily týmy z druhého kola. Český akcelerátor byl spolu s tím irským uzavřen rok poté, co Telefónica prodala své operátorské državy v obou zemích. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).