Hlavní navigace

Co nás čeká na letošním Invexu?

1. 10. 2002
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Účast telekomunikačních firem na veletrhu Invex má charakter křivky. Od nesmělých začátků v první polovině devadesátých let minulého století se telekomunikační společnosti na několik roků staly dominantou Invexu s obřími výstavními stánky a hlučnými doprovodnými akcemi. Letos však návštěvník spočítá účast těch nejdůležitějších na prstech obou rukou.

Z velké pětky telekomunikačních operátorů Aliatel, Contactel, České radiokomunikace, Český Telecom a GTS se Invexu zúčastní pouze poslední tři jmenovaní: „Návštěvníci si prakticky vyzkouší například videokonference, službu Traveller nebo datové služby. Odlišujeme se také tím, ze přímo v areálu BVV sídlí naše regionální pobočka,“ říká marketingový ředitel GTS David Duroň.

„Každý návštěvník stánku se může seznámit s kompletní nabídkou služeb Českých Radiokomunikací, která zahrnuje služby vysílací, telekomunikační a služby pronájmu objektových kapacit. Současně zde bude představen nový kompletní balíček telekomunikačních služeb s názvem BlueTone,“ říká tisková mluvčí Českých radiokomunikací Jana Němcová.

Ještě slabší je prezentace mobilních operátorů, kde je po hojné účasti z předchozích ročníků zastoupen pouze Eurotel a i jeho stánek bude mít specifickou podobu: „Eurotel se veletrhu Invex již tradičně účastní, v letošním roce však bude prezentovat své služby jiným způsobem, než na jaký byla veřejnost zvyklá. Pro širokou veřejnost bude v paviloně Game Hall připravena Gamestar Juice Invex Show,“ říká Martin Žabka z tiskového oddělení Eurotelu.

Názory na efektivitu Invexu jako veletrhu se mezi vystavovateli liší. V poslední době však začínají převažovat ty pesimistické: „Aliatel se letošního ročníku veletrhu Invex neúčastní, obdobně jako v roce loňském. Důvodem této neúčasti je přehodnocení marketingových aktivit a soustředění na jiné formy komunikace a podpory prodeje,“ říká tisková mluvčí Aliatelu Martina Kemrová.

„Invex se zapsal do povědomí široké veřejnosti jako jedna z nejvýznamnějších událostí na poli komunikací. Naše společnost se chce představit nejenom současným, ale i potenciálním zákazníkům jako plnohodnotný telekomunikační operátor,“ říká Jana Němcová.

„Oskar neplánuje vlastní expozici na veletrhu Invex, podobně jako v loňském roce. Důvodem je především to, že Invex neoslovuje cílovou skupinu, na kterou se snažíme cílit v rámci naší komunikace. Invex však chápeme jako důležité místo pro setkávání příznivců moderních technologií a mladých talentů, a proto jsme zde již v loňském roce realizovali ojedinělý seminář,“ pravil Roman Frkous z tiskového oddělení Českého Mobilu.

Cloud23

„I přes klesající trend patří Invex stéle k nejnavštěvo­vanějším veletrhům s IT a telekomunikační tématikou. Zároveň je to ideální místo pro setkávání s našimi obchodními partnery a firemními zákazníky,“ říká Martin Žabka.

Tradičně silné zastoupení bude mít na Invexu naopak multimediální zábava. Pořadatelé dokonce vyjma Game Hall vymysleli Herní mistrovství České republiky. Z původně malé LAN-party se zrodila obrovská akce – klání o mistra České republiky v několika počítačových hrách, konkrétně v Counter-Strike, Quake III Arena, Age of Empires II, Unreal Tournament a Operation Flashpoint.

Pojedete letos na Invex?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).