Hlavní navigace

Country rádio zatím neplánuje vysílat v DRM

9. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 3. 2009

Jediné soukromé rádio v České republice, které vysílá svůj program i na středních vlnách, zatím neplánuje využít digitální rozhlasové platformy, ani DRM. Naopak, Country rádio chce i nadále zůstat u analogového vysílání na středních vlnách jelikož tento typ signálu dokáže přijímat téměř každá česká domácnost.

Martin Hroch, ředitel skupiny Radio Investments, která mimo jiné spravuje i pražské soukromé Country rádio, pro server Digizone.cz přiblížil budoucnost tohoto rádia na středních vlnách. Country by mělo i nadále vysílat analogovou cestou, o přechodu na vysílání v DRM zatím neuvažuje. „Náklady by zůstali minimálně stejné na odbavení digitálního signálu ze střednovlnného vysílače jako z analogového. Rozdíl je jen v tom, že analogové vysílání na středních vlnách dnes dokáže přijímat ještě stále každé autorádio a každý přijímač v domácnosti. Pokud se bavíme o příjmu digitálního rozhlasového vysílání, tam se ty přijímače počítají na stovky, maximálně tisíce v celé České republice. V tom je největší problém,“ uvedl Hroch.

BRAND23 Workshop

Problémem podle něj je i různost platforem a tím pádem není jasné, který typ přijímače si posluchač má pořídit. „Dokud se neujednotíme na platformě, nebude zájem o přijímače. A digitální technologie jdou tak rychle kupředu, že ani producenti platforem si nemůžou být jistí, jestli ta jejich platforma bude konečná,“ dodal.

Country rádio vysílá kromě FM i na středních vlnách na frekvenci 1062.0 kHz z vysílače Praha – Zbraslav. Přes den je výkon vysílače 20 kW, v noci od 19.00 do 6.00 pouze 1 kW.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).