Hlavní navigace

Český rozhlas upozorňuje: nás se vypínání analogu netýká!

30. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 8. 2007

Do chaotických informací okolo vypínání analogového televizního vysílání z Vraního vrchu u Domažlic přispěl Český rozhlas, který se rozhodl upozornit posluchače na Chodsku, že jeho se ukončení analogového vysílání netýká. O vypínání rozhlasového vysílání přitom dosud nikdo ani nespekuloval.

Vypnutí analogového televizního vysílání, k němuž dojde na Domažlicku k 31. srpnu 2007 v souvislosti s přechodem na digitální vysílání v systému DVB-T, se nijak nedotýká rozhlasového vysílání. Posluchači Českého rozhlasu bydlící v této oblasti tak i nadále najdou svou oblíbenou stanici na příslušné frekvenci, upozornil mluvčí rozhlasu René Zavoral.

BRAND

Nově však posluchači mohou prostřednictvím digitálního set-top-boxu naladit několik digitálních rozhlasových okruhů, například zpravodajské Rádio Česko, vědecko populární ČRo Leonardo, ČRo D-dur zaměřený na vážnou hudbu a ČRo 4 – Rádio Wave pro mladé. Tyto programy pozemně na Domažlicku vysílají od loňského listopadu, jsou součástí „televizního“ multiplexu A s programy České televize a Novy.

Prozatím nejsou známy žádné oficiální úvahy o tom, že by se mělo (analogové) pásmo VKV omezovat či opouštět, i když jednou zřejmě tato doba přijde. Musí tomu ale předcházet rozšíření rozhlasového vysílání v jiných moderních formách, říká Pavel Balíček z Úseku techniky Českého rozhlasu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).