Hlavní navigace

Český rozhlas vnímá DVB-T jako vhodnou platformu pro starší posluchače

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 11. 2009

Český rozhlas nedávno avizoval, že hodlá i v budoucnu podporovat příjem rozhlasového vysílání, zejména svých veřejnoprávních programů, i přes primárně televizní platformu DVB-T. Šéf digitalizace ČRo Pavel Balíček vnímá tuto platformu jako nejvhodnější možnost jak dostat digitální programy rozhlasu ke starší generaci posluchačů. Zároveň říká, že DVB-T je v současnosti jediná pozemská digitální vysílací platforma, která dnes připadá v úvahu pro provoz rozhlasového vysílání na větším území.

Rozvoj sítě multiplexu 1 jde podle plánu, nastaveného Technickým plánem přechodu, a podle toho také narůstá počet diváků a posluchačů na této technologii. Spolupráce s Českou televizí je v zásadě bez problémů, technické potíže snad také nejsou časté, řekl Balíček serveru Digizone.cz.

Cloud23

Podle nynějších poznatků vedení rozhlasu se DVB-T překvapivě ukazuje jako prostředek pro příjem rozhlasu pro starší generace posluchačů, pro které je společná obsluha set-top-boxu pro rozhlas i televizi de facto zjednodušením. V mnoha případech také touto cestou dojde k dosažení větší kvality příjmu nemluvě o komfortu ovládání a přehlednosti programů díky EPG, dodává Pavel Balíček.

Český rozhlas nyní vysílá prostřednictvím DVB-T sedm programů včetně nových čistě digitálních stanic ČRo D-Dur, ČRo Leonardo, ČRo Radio Wave nebo kombinaci zpravodajských a publicistických pořadů na ČRo Radio Česko a ČRo 6.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).