Hlavní navigace

Český rozhlas vnímá veřejnoprávní multiplex jako dočasnou záležitost

21. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 4. 2008

Digitální vysílání Českého rozhlasu ve společné síti s Českou televizí, takzvaném veřejnoprávním multiplexu, vnímá ČRo jako dočasnou záležitost. Spíše než ve formátu DVB-T, určeném pro zemskou digitální televizi, usiluje o vysílání ve vlastní síti T-DAB pro zemský digitální rozhlas. Serveru DigiZone.cz to řekl Pavel Balíček, zástupce technického ředitele ČRo.

Datový tok veřejnoprávního multiplexu si rozdělí právě ČT a ČRo. Televizi připadnou čtyři programové pozice pro stávající stanice ČT 1, ČT 2, ČT 4 Sport a ČT 24, rozhlasu sedm audiostop pro ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Prahu/ČRo 6, ČRo 3 – Vltavu, ČRo 4 – Rádio Wave, Rádio Česko, ČRo Leonardo a ČRo D-dur.

KL22 hlasovani

Pokud by byl k dispozici DAB, asi bychom účast ve veřejnoprávním multiplexu DVB-T postupně omezovali, řekl Balíček. Rozhlas by také rád změnil zákon, podle něhož musí ve veřejnoprávním multiplexu nabídnout současné tři celoplošné stanice Radiožurnál, Praha a Vltava. Pokud by se podařilo tuto povinnost zrušit, mohl by ČRo uvolněný prostor využít pro další nové digitální stanice.

Rozhovor s Pavlem Balíčkem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.