Hlavní navigace

ČT 1 nabídne v létě některé premiéry. Doplní je i nová grafika

7. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 6. 2011

UVNITŘ VIDEO České televize bude o prázdninách cestovat nejen po světě, ale i České republice. Diváci se podívají například i do literární minulosti. Připraven je mimo jiné dramatický cyklus Nesmrtelní. Jde o premiérový kus od Slovenské televize, to znamená, že léto na ČT 1 nebude pouze ve znamení repríz, jak to bývá obvyklé. Jarní náladu pak okoření nová grafika, která se na obrazovce objeví v neděli 11. června. Vznikala takzvaně in-house, tedy na Kavčích horách.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize spouští speciální internetový portál pro děti: TýYó

Vojta Bernatský a Petr Svěcený budou provádět pořadem Výletníci. Půjde většinou o tipy pro rodiny, kam na výlety. Toulavá kamera ochutnává Česko bude tradičním putováním, které už je známé z loňska. Na cestě po Česku bude devítidílný cyklus, který bude představovat vybrané oblasti tuzemska. Dětské pásmo se bude vysílat denně od dvou do pěti. Jsou připraveny například premiérové díly Garfielda. Budou dokonce i v HD rozlišení. Jde o nové díly.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 1 prodlužuje české filmové úterky, i po 20 filmových sezonách ČT

ebf - tip do článku - debata

Co se týká dospělých diváků, jsou připraveny například reprízy seriálů Eden a Hop nebo trop a také třídílný televizní film Vlna s Jiřím Bartoškou a Táňou Vilhelmovou. Připraveny jsou i zábavná ohlednutí s Karlem Šípem, které jsou připraveny na sobotní večery. Vysílat se bude i zábavný pořad Cestou necestou s hercem Miroslavem Donutilem. Co se týká akvizic, na ČT 1 se objeví francouzské filmové komedie a britský detektivní cyklus Slečna Marplová.

Blíže vás s letním programovým schématem tuzemských stanic seznámíme v následujících týdnech.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).