Hlavní navigace

ČT 2 se minulý týden propadla na úplné dno: podíl 2,8%. Nova a ČT 1 rostly

23. 2. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 2. 2011

UVNITŘ GRAF A TABULKA Pokles po psychologickou hranici třiprocentního podílu na dospělém publiku zaznamenal v minulém týdnu druhý program České televize, který se tak propadl na historicky nejhorší týdenní podíl od zavedení peoplemetrů v České republice. Denně jej sledovalo v průměru 2,80 procenta diváků starších patnácti let, kteří trávili čas i televize. Je to vůbec poprvé, co průměrný celodenní podíl Dvojky začíná číslicí dvě. Naopak Nově a prvnímu programu ČT se minulý týden podařilo mírně stoupnout.

ČT 2 si oproti předminulému týdnu pohoršila v celodenních číslech o 0,55 procentního bodu a nejhoršího výsledku v historii dosáhla i v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kdy s ní trávilo večer jen 1,70 procenta dospělého publika. V obou sledovaných veličinách tak Dvojku předběhly další dva tematické programy ČT, sportovní Čtyřka a zpravodajská Čtyřiadvacítka. Naopak ČT 1 se po propadáku z předminulého týdne podařilo zvýšit celodenní podíl o 1,89 procentního bodu na hodnotu 16,83 procenta a v hlavním vysílacím čase až na 19,98 procenta (v prime time se ČT 1 podařilo porazit Primu).

Zpravodajský kanál ČT 24 minulý týden poprvé za letošní rok klesl v celodenním podíle na dospělém publiku pod hranici čtyř procent. Po celý den jej sledovalo v průměru 3,89 procenta diváků starších patnácti let, kteří zrovna trávili čas u televize. To je 0,25 procentního bodu méně než v předminulém týdnu. Během prime time podíl ČT 24 tradičně klesl, tentokrát na hodnotu 2,14 procenta. Mírný pokles potkal také sportovní ČT 4, již po celý den sledovalo průměrně 3,23 procenta dospělého publika, o 0,12 procentního bodu méně než minule. Ve večerních časech ale podíl Čtyřky stoupnul na průměrných 3,66 procenta.

Celodenní podíly českých televizí na publiku starším 15 let za minulý týden. Zkratka ATM představuje televizní stanice zastupované agenturou AT Media: Óčko, Spektrum, Minimax, Sport 1, TV Paprika, AXN, Film+, Disney Channel, Hallmark, Tv Deko, MGM, Public TV a CS Film. (Zdroj: www.ato.cz)

Mírného nárůstu se minulý týden dočkala televize Nova. Jde o první čísla, kdy se telenovela Tisíc a jedna noc přesunula do podvečera a na Nově se objevily nové zpravodajské relace. V celodenním podílu Nova dosáhla hodnoty 31,21 procenta, což je o 0,57 procentního bodu více než v předminulém týdnu. Během prime time podíl Novy vystoupal na 34,37 procenta. Poklesu se naopak nevyhnula Nova Cinema, která si v celodenních číslech pohoršila o 0,47 procentního bodu na 4,20 procenta, a v prime time dokonce klesla až na 3,93 procenta.

AKTUALIZOVANÁ TABULKA: Vývoj podílů českých televizí na sledovanosti za jednotlivé týdny roku 2011

Nižších hodnot než v předminulém týdnu dosáhla i Prima, jejíž hlavní program si ale v celodenním průměrném podílu na dospělém publiku udržel pozici druhé nejsledovanější televize v zemi. Hodnota 17,49 procenta je ale o 0,26 procentního bodu nižší než v předminulém týdnu. Ve večerních časech si Prima sice mírně polepšila na 17,92 procenta, ale ani to jí nestačilo na mimořádně silný program ČT 1. Nepatrného poklesu se dočkala i Prima Cool, jež si v denních číslech pohoršila o desetinu procentního bodu na 3,60 procenta, během prime tima pak až na 3,43 procenta.

CIF - osobnosti

Druhého nejhoršího týdenního výsledku za letošní rok dosáhla minulý týden televize Barrandov. Po celý den ji sledovalo v průměru 5,14 procenta dospělého publika, což je o 0,42 procentního bodu méně než v předminulém týdnu. Přesto si Barrandov udržel pozici čtvrté nejsledovanější televize v zemi po Nově, Primě a ČT 1. V hlavním vysílacím čase ale podíl Barrandova klesl na průměrných 4,76 procenta. Televizi teprve čeká uvedení hlavních jarních programových novinek, z nichž nejvíc sází na obnovenou soutěž (Barrandovský) Videostop.

Malé kabelové a satelitní televize, zastupované agenturou At Media (Óčko, Spektrum, Minimax, Sport 1, TV Paprika, AXN, Film+, Disney Channel, Hallmark, TV Deko, MGM, Public TV a CS Film), dosáhly minulý týden souhrnného celodenního podílu 2,47 procenta, což je o osm setin procentního bodu více než minule. Během prime time vykázaly podíl 1,61 procenta. Ostatní malé televize vykázaly souhrnný celodenní podíl 9,11 procenta, o 0,37 procentního bodu méně než minule. Ve večerních časech dosáhly podílu 6,50 procenta.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).