Hlavní navigace

ČT 4 nabídne od 12. února vlastní reality show Se Čtyřkou na vrchol

9. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
9. 2. 2011

UVNITŘ ROZPIS ZÁVODŮ První sportovní reality show v České republice začne vysílat tuto sobotu 12. února sportovní kanál České televize, program ČT 4. Soutěž Se Čtyřkou na vrchol aneb nová energie českého lyžování potrvá až do 26. března a zúčastnit se jí může jakýkoli zájemce. Projekt je zacílený na širokou lyžařskou veřejnost odhodlanou trávit aktivně období zimních měsíců na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně a soutěžit s ostatními lyžaři, přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: Veřejnoprávní kanál ČT 4 oslaví zítra páté narozeniny

Ve hře je rovněž exkluzivní šance stát se členem reprezentačního týmu sjezdařů a trénovat se Šárkou Záhrobskou nebo Ondřejem Bankem. Od 12. února do 16. března 2011 proto na jedné ze sjezdovek ve Špindlerově Mlýně proběhne nepřetržitý otevřený závod. Své lyžařské dovednosti porovnají všichni milovníci soutěžení a lyžování. Závodní trať bude rotovat po celém Špindlerově Mlýně, popsal mluvčí ČT.

ČTĚTE TAKÉ: Novinky ČT 24, ČT 4 a Nových médií České televize na rok 2011

Základní část soutěže proběhne od 12. února do 16. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Během třiceti dnů zde ČT 4 získá 30 vítězů základního kola, kteří postoupí do semifinále. Denně od 10:00 do 13:00 budou probíhat závody pro veřejnost, od 13:00 do 14:00 hod. finále tří nejrychlejších mužů a žen dne. Rozdíl mezi muži a ženami bude upravovat předem stanovený pevný handicap tak, aby mohli soutěžit dohromady, slibuje Ladislav Šticha.

NAPSALI JSME: Veřejnoprávní televize pokryje v HDTV kompletně lyžařské mistrovství světa

Semifinále lyžařské reality show ČT 4 se uskuteční od 18. do 20. března v rámci tréninkového kempu. V něm zažijí vítězové denních kol pravou lyžařskou přípravu profesionálů na velký závod. V těchto kolech garantujeme soutěžícím totální servis profesionálního závodníka. Ubytování, servisman, trenér, masér, apod., líčí mluvčí ČT. Na závěr kempu se uskuteční závod 30 semifinalistů, z něhož postoupí pět nejlepších žen a pět- nejlepších mužů do finále soutěže Se čtyřkou na vrchol.

ROZHOVOR: Premier League? O tu se nikdy pokoušet nebudeme, říká šéf sportovní ČT 4

cif 24 - early cena - média

Samotné finále proběhne 25. a 26. března v rámci profesionálního Mistrovství České republiky za účasti nejlepších českých lyžařů. Pět finalistů a pět finalistek bude bojovat na regulérní FIS trati obřího slalomu, pokračuje mluvčí ČT. Vítěz a vítězka finále budou zařazeni do reprezentačního A týmu na přípravné letní a podzimní období a mohou si vyzkoušet, jak trénují skutečné hvězdy. Navíc pojedou následující zimu na atraktivní zájezd, kde zažijí atmosféru Světového poháru.

Zkrátka nepřijdou ani vítězové základních „denních“ kol. Každý z nich získá poukaz na ubytování a permanentku do Skiareálu Špindlerův Mlýn a lyžařské vybavení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).