Hlavní navigace

ČT a YouTube spolupracují: i česká veřejnost může pokládat otázky politikům

1. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube sehrál nemalou roli v posledních amerických prezidentských volbách a teď se tento populární videoserver chystá promluvit i do českých parlamentních voleb. Přesněji řečeno chce nechat promluvit veřejnost. YouTube resp. Google ve spolupráci s Českou televizí připravil speciální kanál, přes který mohou voliči pokládat politikům otázky. Je to koncept dosti podobný tomu ze zámoří. Voliči mohou nahrát video se svou otázkou (stačí běžná webová kamera). Vybraná videa se pak objeví ve vysílání…

YouTube sehrál nemalou roli v posledních amerických prezidentských volbách a teď se tento populární videoserver chystá promluvit i do českých parlamentních voleb. Přesněji řečeno chce nechat promluvit veřejnost. YouTube resp. Google ve spolupráci s Českou televizí připravil speciální kanál, přes který mohou voliči pokládat politikům otázky. Je to koncept dosti podobný tomu ze zámoří. Voliči mohou nahrát video se svou otázkou (stačí běžná webová kamera). Vybraná videa se pak objeví ve vysílání České televize ve speciálech pořadu Otázky Václava Moravce, kde budou politici odpovídat na dotazy veřejnosti. Předvolební kanál České televize na YouTube proto považujeme za velmi zajímavé zapojení internetových technologií do veřejného života, komentuje spolupráci s veřejnoprávní televizí Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu.

Pečlivě sledujeme dění v tzv. nových médiích a platforma YouTube je ideální inovací Moravcova pořadu, který je vlajkovou lodí zpravodajství ČT. Jen interaktivní televize má budoucnost, jen médium, které využije úspěšné platformy na Internetu a vtáhne do programu aktivního diváka a mladé lidi, je skutečnou veřejnou službou, říká Milan Fridrich, ředitel zpravodajství ČT. Otázky, které se objeví ve vysílání, vybere z nahraných dotazů produkce České televize na základě kvality nahrávky a relevance dotazu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).