Hlavní navigace

ČT ani ČRo nebudou od čtvrtka vysílat pořady s kandidáty do sněmovny

25. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 8. 2009

Česká televizeČeský rozhlas dnes společně oznámily, že nebudou počínaje 27. srpnem vysílat pořady (včetně těch archivních), ve kterých by se měli objevit kandidáti do Poslanecké sněmovny. Výjimku budou pochopitelně tvořit pořady zaměřené na aktuální publicistku a předvolební spoty, které musí veřejnoprávní média vysílat ze zákona.

Česká televize nemá zájem jakýmkoliv způsobem ovlivňovat předvolební boj a nechce zavdávat důvody ke spekulacím o možné podpoře některých kandidujících, uvedla dnes při této příležitosti programová ředitelka ČT Kateřina Fričová a dodala: Nejproblematič­tější je kontrola u Archivních návratů, kde často nejsou k dispozici kompletní titulky účinkujících a bude nutné pořady celé prohlédnout. Co se Českého rozhlasu týká, až do voleb platí zpřísněný režim pro přístup politiků, zejména kandidátů do pořadů jednotlivých stanic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).