Hlavní navigace

Česká televize chystá pro své redaktory pravidla chování na Internetu

29. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vedení zpravodajství České televize připravuje psaná pravidla pro chování redaktorů veřejnoprávní televize na veřejnosti včetně působení na veřejných komunitních serverech. Během úterní diskuse o vztahu médií k Facebooku na pražské Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy to řekl Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize. Odmítl přitom, že důvodem tohoto kroku by byla nedávná nelichotivá poznámka na adresu čínské velvyslankyně v Praze, kterou na Facebooku utrousil Jindřich Šídlo,…

Vedení zpravodajství České televize připravuje psaná pravidla pro chování redaktorů veřejnoprávní televize na veřejnosti včetně působení na veřejných komunitních serverech. Během úterní diskuse o vztahu médií k Facebooku na pražské Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy to řekl Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize. Odmítl přitom, že důvodem tohoto kroku by byla nedávná nelichotivá poznámka na adresu čínské velvyslankyně v Praze, kterou na Facebooku utrousil Jindřich Šídlo, vedoucí redakce domácího zpravodajství České televize. Téma chování redaktorů veřejnoprávní televize na Facebooku jsme začali řešit mnohem dříve, řekl Milan Fridrich.

Podle něj by redaktoři veřejnoprávních médií měli na veřejnosti vystupovat tak, aby splňovali podmínky kodexů zaměstnance. U komerčních médií by podle svých slov ale tak striktní nebyl. I komerční média však řeší působení svých tváří na Internetu. Asi nejznámější kauzou letošního roku je propuštění Jiřího Dlabaji z Novy. Dlouholetý redaktor Televizních novin natočil a na svém blogu publikoval kontroverzní video, kde jeho kolegové během práce při narážkách na tzv. prasečí chřipku předváděli chrochtání. Podle nadřízených tím byl porušen etický kodex. (DigiZone.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).