Hlavní navigace

ČT HD bude po většinu týdne vysílat program ČT 1, v pátek ale ČT 2

4. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 3. 2010

Po celý týden se bude na pozici ČT HD vysílat kanál ČT 1, a to s výjimkou pátku, kdy se zde objeví ČT 2. Schéma přepínání bylo stanoveno zejména s ohledem na pořady dostupné v nativním HD rozlišení, které jsou pravidelně vysílané na Jedničce a Dvojce. Dle tohoto pravidla ČT HD přebírá od pátku 5 hodin do soboty 5 hodin vysílání ČT 2, po zbytek týdne vysílání ČT1, uvedl Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

UXD

V případě, že se objeví na kanálu ČT 4 mimořádný sportovní přenos, který bude dostupný v HD kvalitě, bude šířen na pozici ČT HD. O takovéto změně by však Česká televize dopředu vždy informovala. Veřejnoprávní médium také vůbec poprvé přineslo kompletní seznam pořadů, které jsou nebo budou ve vysoké kvalitě dostupné. Jsou to: Kluci v akci, dokumenty Na cestě, rady řidičům Stop, cyklus BBC Yellowstonský park a medailonky Na cestě za dětmi. V HD kvalitě uvidí diváci také thriller Na vlky železa, Rytmus v patách a další pořady včetně udílení cen TýTý 2009.

Kompletní program pořadů v HD rozlišení naleznou zájemci na adrese www.ceskatele­vize.cz/hd. Vysílání ČT HD je dostupné primárně v satelitní digitální distribuci z družice Astra 1E (platformy CS Link a Skylink) na pozici 23,5 st. východně. Příjem není zpoplatněn, je však kvůli vysílacím právům omezen podmíněným přístupem na území České republiky, a to prostřednictvím přístupové karty. Pro příjem ČT HD je nutné vybavení DVB-S2 set-top-boxem. Program je také součástí terestrického multiplexu 4 v Praze, Brně a Ostravě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.