Hlavní navigace

ČT počítá s komerčním nasazením hybridní televize HbbTV v roce 2012

17. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 5. 2011

Milan Fridrich ze sekce Nová média České televize dnes na konferenci Video Internet Forum konstatoval, že, co se týká hybridní televize HbbTV, nejprve se začne u veřejnoprávního média s implementací HD teletextu. Internetový videoarchiv iVysílání bude nasazen až jako poslední. S tímto se počítá až příští rok. Na svých televizorech se diváci dočkají hybridní televize pravděpodobně na počátku roku 2012.

UXD

Do zdi to připravíme, budeme mít vlastní boxy, ale musíme si s touto službou počkat. Během příštího roku dojde k tomu, že se začnou boxy výrazně měnit na to, které umí HbbTV, uvedl výkonný ředitel sekce Nová média ČT Fridrich. Co se týká testovacích boxů, které jsou k dispozici teď, tak ty Česká televize sehnala v Německu. Podle Fridricha však zásadní je, že řada domácností už se vybavila přijímačem. Proto si v první fázi tuto službu vyzkouší pouze nadšenci. Rapidní nárůst očekává v době, kdy půjde o logický krok a přínos.

Ředitel sekce internetu televize Nova Pavel Krbec konstatoval, že diváci budou nuceni pořídit si nové boxy například až v době, kdy se u nás začne zavádět vysílání v normě MPEG-4. Poté budou diváci u přijímače hledat i něco navíc. Podle Pavla Krbce z televize Nova připadá v úvahu model, pokud dojde například k implementaci webu Voyo+ do nových boxů, že by se filmy platily formou SMS. Milan Fridrich z České televize se podělil o to, že je zastáncem poskytování lineárního i nelineárního obsahu zdarma, co se týká veřejnoprávních mé­dií.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.