Hlavní navigace

ČT předělává svůj web. Změnila profily lidí a dnes spouští nový program

20. 8. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 8. 2010

UVNITŘ NÁHLED Necelé tři týdny poté, co Milan Fridrich opustil funkci ředitele zpravodajství České televize a přesunul se na novou pozici výkonného ředitele divize Nová média, se začaly projevovat první změny na webu ČT. Již v průběhu minulého týdne se částečně proměnila homepage stránky www.ceskatele­vize.cz a kapitoly věnované lidem v ČT, tiskovému útvaru a další kapitoly. Ode dneška má web ČT obměněné stránky s televizním programem.

K TÉMATU: Pavlína Kvapilová zamíří za Milanem Fridrichem do Nových médií v ČT

Spouštíme zcela nový TV Program, který bude přehlednější a uživatelsky vlídnější, řekl Fridrich serveru DigiZone.cz. Na příští týden připravuje divize Nových médií zcela novou verzi internetového speciálu k seriálu Vyprávěj, jehož druhou premiérovou řadu začne ČT vysílat od září každý pátek ve 20 hodin. Novinkou budou například vtipné klapky (videa), doplněné postavy, přehlednější členění, větší důraz na propojení s Facebookem, líčí Fridrich. V druhé polovině září speciál obohatí také flashová hra.

ROZHOVOR: Internet se stane pátým kanálem České televize, říká šéf divize Nová média

Finišuje také výběrové řízení na nového dodavatele streamingových služeb pro ČT, který by měl zajistit chod internetové knihovny iVysílání ČT. Pokud se nezadrhne, od prosince by měla být služba v nové verzi s novým playerem, včetně HD. Počítáme i s nějakým drobným přizpůsobením designu, líčí šéf divize Nových médií ČT. Novinkou bude i unikátní internetová encyklopedie československého a zahraničního bigbítu od padesátých do devadesátých let Bigbít, která odstartuje v září.

Vlastní internetové speciály budou mít i další nové podzimní pořady ČT: čtvrtá řada StarDance, Smím prosit, Návštěvníci, Hodinový manžel, Malá farma a Ptáčata. Například u StarDance budeme mít i extra videa od štábu, prozradil Fridrich. Už nyní ČT provozuje speciál k nadcházejícímu Fresh Film Festu v Praze (www.ceskatele­vize.cz/speci­aly/freshfilmfes­t/), jehož mediálním partnerem je právě ČT. Podařilo se získat plné verze filmů, které lze na speciálu přehrát zdarma, upozorňuje Milan Fridrich.

Další novinkou, která se už na webu ČT objevila, jsou kuchařské recepty z pořadů veřejnoprávní televize. Na adrese www.ceskatele­vize.cz/porady/re­cepty je automaticky generovaný přehled všech receptů, které se vyskytnou na obrazovce ČT. Obsahuje také výběr z televizního programu s „kuchařskými“ pořady. Ještě to dolaďujeme, potom začneme promovat, říká Fridrich. Nově lze také všechny diskusní příspěvky u pořadů známkovat „palcem nahoru“ a „palcem dolů“ a nechat si posílat nové příspěvky v diskusi na e-mail.

Nová podoba televizního programu na webu České televize. Obrázek můžete kliknutím zvětšit. (Zdroj: ČT)

MM socky3

Po vzoru webu zpravodajské ČT 24 (www.ct24.cz/clan­ky-na-mape/) chystá i hlavní internetová stránka ČT rozdělení pořadů na mapě světa. Podle šéfa divize Nových médií ale tento projekt zatím čeká na zpracování programátorů a může být odsunut na později kvůli urgentnějším úkolům. Od minulého týdne pak začal intenzivně pracovat projektový tým divize Nová média, který od ledna posílí o Pavlínu Kvapilovou.

Postupně by měl zcela změnit webovou komunikaci ČT tak, aby odpovídala věku hybridních televizí, podporovala efektivněji klíčové pořady a projekty ČT a našla programům ČT nové diváky, přiblížil Milan Fridrich. Výkonný ředitel Nových médií má během září předložit generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi a poté i Radě ČT projekt rozvoje svojí nové divize.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.