Hlavní navigace

ČT rekonstruuje Studio 8. Moravce a další pořady chce nabídnout v HD kvalitě

27. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 6. 2011

Náročnou rekonstrukcí prochází v těchto týdnech Studio 8 na Kavčích horách. Česká televize ho vybavuje moderní technikou, která bude odpovídat roku 2011 a mimo jiné ho přizpůsobí také pro vysílání pořadů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Server DigiZone.cz to potvrdil technický ředitel veřejnoprávního média Rudolf Pop.

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě… ve Studiu Mistrovství světa ve fotbale na Kavčích horách

Původní zařízení je z devadesátých let minulého století. Dáváme tam nové kamery i režii, přiblížil pro DigiZone.cz Pop a dodal: Demontáž začala před deseti dny. Rekonstrukce je naplánována do konce srpna, a pak provedeme zkušební provoz. Do druhé poloviny září musí být vše hotovo. V tu dobu tak bude teoreticky studio a jeho okolí připraveno pro distribuci signálu v HD rozlišení. Diváci ale pochopitelně nemohou očekávat, že k nim hned od září začne proudit signál v HD kvalitě.

cif - debata 2

NEPŘEHLÉDNĚTE: Na návštěvě u… odbavovacího pracoviště České televize a ČT 1 HD

Kdy se začnou jednotlivé pořady ze Studia 8 vysílat ve vysokém rozlišení obrazu zatím není jasné. Vše bude záležet především na jednotlivých tvůrcích pořadů. Tyto prostory jsou pro Českou televizi jedny z klíčových. Vysílají se z nich například Otázky Václava Moravce, Toulavá kamera, Objektiv, 168 hodin, Prizma a některé další formáty. Studio 8 tak bude vůbec prvním interním prostorem, ze kterého budou vysílány pořady v HD kvalitě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).