Hlavní navigace

Česká televize rozšiřuje počet pořadů v nativním HD rozlišení

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2010

Vybrané magazíny, dokumenty a přímé přenosy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) nabídne v prvním pololetí letošního roku Česká televize. Rozšíří tak výrobu pořadů v HD kvalitě, která se zatím soustředila na původní seriály, filmy a pohádky. Pro potěšení sportovních fanoušků a jejich divácký luxus vyhradí ČT v období přibližně od 13. února do 1. března HD distribuci Zimním olympijským hrám ve Vancouveru, sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Mimo období olympiády nabídne program ČT 1 v HD kvalitě větší počet televizních filmů, kterým Jednička tradičně vyhrazuje nedělní večery od 20 hodin. Půjde například o filmy Šejk, Rytmus v patách, Post Bellum, Klub osamělých srdcí a Kráska a zvíře, vyrobené v Praze na Kavčích horách nebo filmy Televizního studia Ostrava – dvoudílný Na vlky železa, Bez tváře a Nespavost.

K TÉMATU: Česká televize začala vysílat od pátku další seriál v HD

ROZHOVOR: Rudolf Pop: HD kanál České televize nabídne kvalitu, ne kvantitu

BRAND23 Workshop

Ve vysokém rozlišení ČT nabídne také zábavný pořad Trapasy, složený z povídek na náměty diváků, a pokračovat bude HD vysílání retro seriálu Vyprávěj. Ve vysokém rozlišení nabídne ČT i některé páteční dokumenty BBC, cestopisné magazíny Na cestě (vždy v pondělí 21:00) a Na cestě za dětmi (každou neděli 18:40) a kuchařskou show Kluci v akci (každé pondělí 17:30), dodal mluvčí ČT.

Tři velké společenské dokumenty v HD kvalitě připravuje také ostravské studio České televize.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).