Hlavní navigace

ČT vypne k 30. červnu 44 analogových dokrývačů, nejvíce na jihu Čech

5. 5. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2010

SEZNAM UVNITŘ Čtyřiačtyřicet analogových dokrývačů programů ČT 1 a ČT 2 vypne poslední červnový den Česká televize. Nejvíce z nich, šestadvacet, je v jižních Čechách, respektive v územní oblasti České Budějovice, definované Technickým plánem přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání. Dalších osm se nachází v oblasti Jihlava, tři v oblasti Trutnov, dva v oblasti Brno, dva v oblasti Praha, a po jednom v oblastech Ostrava, Plzeň a Sušice.

Seznam vypínaných dokrývačů najdete v tabulkách dotčených územních oblastí:

Dvaačtyřicet vypínaných dokrývačů vysílá od tohoto úterý v pravém dolním rohu obrazovky varovný piktogram složený ze čtyř šedivých čtverečků, který má divákům napovědět, že přijímají signál z vysílače, který se bude vypínat. Většina těchto analogových převaděčů je závislá na zdrojovém signálu z vypínaných vysílačů velkého výkonu, dva již dříve o zdrojový analogový signál přišly a zůstávaly v provozu pouze dočasně s náhradním řešením zdroje, uvedl Štěpán Janda z tiskového útvaru ČT.

K TÉMATU: Vysílače Kleť, Radimovice a Mařský vrch signalizují blížící vypínání analogu

MMF tip early

Kavčí hory budou informovat místní samosprávu všech měst a obcí, jich se červnové vypínání analogových dokrývačů ČT dotkne. Diváci v územní oblasti České Budějovice jsou na brzký konec analogového zemského vysílání upozorňováni širokou škálou aktivit státní informační kampaně, kterou řídí Národní koordinační skupina (NKS), sdělil Janda s tím, že 30. června se v jižních Čechách bude vypínat kompletní analogové vysílání všech televizí na velkých vysílačích Kleť, Mařský vrch a Radimovice.

V regionech pokrytých vysílači Jihlava – Javořice a Ostrava – Hošťálkovice realizuje informační kampaň ČT, a to formou plakátů v hromadné dopravě, spotů v regionálních rozhlasových stanicích a poskytováním informačního servisu regionálnímu tisku, dodal Janda. Vše podstatné se diváci dozvědí samozřejmě ve zpravodajství České televize, v internetovém speciálu www.digict.cz, v teletextu ČT1 (strana 650) a obrátit se mohou osobně na Divácké centrum ČT – horkou linku digitalizace 261 13 74 74 (denně 7:30 – 20:00 hodin).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).