Hlavní navigace

ČT se zajímá o koprodukci Dietlova seriálu Na počátku bylo slovo

3. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
3. 6. 2011

Nového seriálu od Jaroslava Dietla, autora řady populárních seriálů z 80. let minulého století, jako je Nemocnice na kraji města či Synové a dcery Jakuba Skláře, by se mohli dočkat diváci (nejen) v České republice. Produkční společnost Three Brothers získala od Magdaleny Dietlové, dědičky autorských práv po Jaroslav Dietlovi, zmocnění k natáčení seriálu Na počátku bylo slovo, který Dietl původně psal pro německou společnost Norddeutscher Rundfunk.

K TÉMATU: Česká televize vydá na DVD komunistický seriál Muž na radnici

Sedmidílný příběh mapuje vznik a historii velkých tiskových agentur v Německu, jako je Reuters a DPA. Three Brothers již zahájili jednání s Českou televizí o koprodukci seriálu, jehož rozpočet by se pohyboval okolo 160 milionů korun. Firma chce oslovit i Slovenskou televizi. Máme přislíbeno, že ČT by byla ochotna dát do projektu 80 milionů, když od zahraničního koproducenta či dalších zdrojů seženeme dalších 80 milionů, řekl deníku E15 producent Three Brothers Viktor Krištof.

ČTĚTE TAKÉ: Nova dá v létě komunistický seriál Plechová kavalerie o kombajnérech

KL24

Kavčí hory nicméně tvrdí, že jde jen o počáteční vyjednávání, z něhož rozhodně neplyne, že by ČT do projektu šla. Česká televize zatím deklarovala pouze předběžný příslib jednání. To pochopitelně není totéž jako příslib spolupráce. Je to pouze o informativní schůzce, cituje list mluvčího ČT Ladislava Štichu. Producent zatím nemá ani herecké obsazení a vyjednává i s německými firmami o případné vícejazyčné verzi a zapojení zahraničních herců.

Jaroslav Dietl stojí i za několika spornými propagandistickými tituly, jako jsou seriály Okres na severu nebo Plechová kavalerie. Druhý jmenovaný před pěti lety s úspěchem vysílala televize Prima a letos v létě jej uvede i Nova. Magdalena Dietlová má v zásobě ještě další nezrealizované scénáře svého muže, například Doktora Markuse a Hejtmana krále Jiříka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).